Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zjazd Absolwentów 2011

Aż trudno uwierzyć, że nasza szkoła ma już tyle lat. A jednak! W prawdzie wiek to teoretycznie emerytalny, ale znaków czasu po szkole nie widać. Wprost przeciwnie – od pewnego czasu zmienia swój image na coraz bardziej nowoczesny.

Mogli się o tym przekonać nasi absolwenci, którzy w sobotę 18 czerwca licznie przybyli na uroczystość zjazdu absolwentów. Ci, którzy przyjechali do Trzcianki z daleka przecierali oczy ze zdumienia oglądając całkowicie odnowiony główny gmach szkoły. Uroczystości zjazdowe rozpoczęły się o godzinie 16:00 na sali gimnastycznej, gdzie wszystkich przybyłych na zjazd powitała dyrektor Izabela Kałek oraz przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi posłowie na Sejm RP: Romuald Ajchler, Stanisław Kalemba i Stanisław Stec, wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Zofia Szalczyk, wicedyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu Wiesława Nowak, prorektor ds. studiów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Monika Kozłowska oraz Prezes Wielkopolskiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Ryszard Napierała. Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu – organ prowadzący szkoły- reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Markowski oraz Członek Zarządu Rafał Mroczkiewicz. Każdy z wymienionych gości zabierając głos gratulował dyrekcji szkoły osiągniętych w ostatnich latach sukcesów edukacyjnych na szczeblu wojewódzkim i krajowym, a zwłaszcza zdobytego w ubiegłym roku tytułu najlepszej szkoły rolniczej w Polsce, realizowanych projektów unijnych oraz nagród zdobytych na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. 

Podczas uroczystości otwarcia zjazdu absolwentów wręczono także nagrody i odznaczenia pracownikom szkoły. W imieniu Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall poseł Stanisław Kalemba odznaczył obecną wicedyrektor Barbarę Gąsiorowską medalem Komisji Edukacji Narodowej. Z jego rąk odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa” otrzymali także: Stefan Szuberla, Barbara Szofer, Barbara Urbańska, Zbigniew Węklar, Marek Walczak i Maria Werkowska. Z kolei Zbigniew Markowski i Rafał Mroczkiewicz w imieniu Starosty Andrzeja Wilkońskiego wręczyli odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego” Józefowi Augustynkowi, Pawłowi Gałuszce oraz Halinie Sieroń.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy zjazdu udali się na poczęstunek do rozstawionego przy szkole namiotu gastronomicznego, a zaproszeni goście oraz byli i obecni nauczyciele zostali ugoszczeni przez dyrekcję szkoły uroczystym obiadem w przyszkolnym pałacu. Po posiłku odbył się jeszcze koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Polanie”, działającego przy szkole od ponad 50 lat (też trudno uwierzyć w to, że „Polanie” występują na scenie już tak długo).

Podczas całego zjazdu na sali gimnastycznej trwała zabawa taneczna (nie trzeba dodawać, że skończyła się nad ranem), a wszyscy absolwenci przechadzając się po szkolnych korytarzach i obiektach szkolnych położonych wokół malowniczego parku, wspominali mniej lub bardziej odległe szkolne lata. 

B.Czekała
Data dodania: 2018-05-18 13:30:56
Data edycji: 2018-05-18 13:43:36
Ilość wyświetleń: 1151

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook