Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Internaty

Posiadamy dwa budynki internatu, które położone są w pobliżu kompleksów szkolnych. Zapewniamy w nich pobyt oraz pełne wyżywienie (4 posiłki dziennie) dla 150 uczniów, którzy mają utrudniony dojazd do szkoły. Pokoje, w których mieszka młodzież są 2, 3, 4 osobowe, są estetyczne i wygodne. Zapewniając mieszkańcom dobre warunki do nauki i wypoczynku.  Młodzież korzysta z internackiej sali komputerowej, a także z organizowanych zajęć pozalekcyjnych. Kultywujemy tradycje internackie, wśród których można wymienić: pasowanie na ucznia klasy I, Wigilia, Święto wiosny, Pożegnanie maturzystów. Uczniowie z klas żywienia przygotowują na powyższe imprezy słodkie wypieki.

Życie w społeczności internackiej dla wielu młodych to wielka przygoda, uczniowie uczą się funkcjonować w grupie, zarządzać nią, zawierają liczne przyjaźnie, organizują samopomoc koleżeńską w nauce dla słabszych koleżanek i kolegów. W internacie pracuje życzliwa i fachowa kadra pedagogiczna, która stara się zawsze wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców zwłaszcza tych nowo przyjętych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg internatu. Uczniowie mieszkający w odległych miejscowościach mogą co drugi tydzień zostawać na weekendy za dodatkową opłatą, a w wyjątkowych przypadkach na prośbę rodziców mogą przyjeżdżać do internatu w niedzielę od godziny 18.00.

Internat czynny jest od poniedziałku od godziny 7.00 do piątku do godziny 17.00. Uczniowie mogą zwolnić się z internatu w ciągu tygodnia nauki jedynie na podstawie pisemnej zgody obojga rodziców. Przystępne ceny, ciekawe otoczenie i spokój to atuty, które powodują, że pobyt w internacie dla wielu uczniów to naturalne połączenie szkoły z domem.

M.Werkowska

Data dodania: 2018-05-18 11:34:05
Data edycji: 2018-05-18 11:35:52
Ilość wyświetleń: 11009

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej