Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

WPROWADZENIE

DRODZY  UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ!

Oto przed Wami decyzja o wyborze szkoły średniej, dającej szansę na zdobycie zawodu i kwalifikacji otwierających drzwi do dorosłości. Zachęcam Was i Waszych rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły w Trzciance. Ta bogata i niezwykle wszechstronna propozycja kształcenia, stawia na pierwszym planie te zawody, których pozycja na rynku pracy od lat jest stabilna. Wiemy jednak, że tylko połączenie wiedzy i umiejętności sprawi, że nasi uczniowie staną się konkurencyjni na rynku pracy. Jest to zadanie, które od wielu lat stawia na pierwszym miejscu grono pedagogiczne naszej szkoły. Chcemy, by nasi wychowankowie nie tylko wiedzieli, ale także tę wiedzę umieli zastosować.

Szkoła to jednak nie tylko miejsce, gdzie się uczymy. To także przestrzeń, w której możemy odkryć i rozwinąć talenty. Uczniowie w naszym technikum mają taką możliwość, dzięki niezwykle bogatej i różnorodnej ofercie edukacyjnej. Można więc: zatańczyć, zaśpiewać, jeździć konno, gotować, projektować ogrody, malować, fotografować, ćwiczyć, zostać aktorem lub operatorem kamery. Można także odnaleźć swoją pasję w różnorodnych formach samorządowych, występach i kabaracie.

Chcemy, by w naszej szkole każdy uczeń czuł się dobrze, by każdy miał szanse się rozwijać. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na indywidualizację nauczania. Pracujemy z uczniami słabszymi, organizując im pomoc w postaci zajęć dodatkowych, fakultetów czy pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Uczniów ambitnych przygotowujemy do udziału w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, co daje im szanse nie tylko zdobycia cennych nagród, ale także otwiera drogę na studia wyższe i dobrze opłacalną pracę. Nasi wychowankowie rokrocznie zdobywają bowiem indeksy na wyższe uczelnie. Wszystkim dajemy możliwość realizowania swoich pasji i pokonywania trudności.

Jestem przekonana, że wybór naszej szkoły to nie tylko dobra inwestycja, ale także szansa na wspaniale przeżyte pięć lata. Z pewnością spotkacie tu nauczycieli z pasją, poznacie nowych przyjaciół, odnajdziecie własną drogę. Skarb, jakim jest przyszłość, czeka na Was! Z nami warto ruszyć w podróż, by go odkryć!

 

Dyrektor Szkoły

mgr inż. Izabela Kałek

Data dodania: 2022-02-14 09:35:13
Data edycji: 2022-02-14 09:34:17
Ilość wyświetleń: 5054

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej