Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Praktyczne podejście do nauki – komiks szkolny!

W naszej szkole wiele się dzieje. Oprócz codziennej nauki i zajęć dodatkowych, tworzymy projekty wykraczające poza typowe schematy. Najlepszym przykładem z ostatnich dni może być stworzenie szkolnego komiksu pt: „Negocjacje w praktyce”. 

 

W projekcie uczestniczyli uczniowie z klas: I A, I B i II C. Pod kierownictwem mgr Idziego Michalczaka przedstawili oni pięć sytuacji negocjacyjnych, które można wykorzystać w życiu codziennym. Historie, w tle których prezentowane są tajniki technik negocjacyjnych powstały na bazie doświadczeń uczniów i nauczycieli ZSRCKU w Trzciance. Swoją nieocenioną pomocą służyli także mgr Joanna Dominiak oraz mgr Waldemar Ganda.

 

Według opinii czytelników, komiks czyta się przyjemnie i „lekko”, dlatego może być on doskonałą okazją do „przełamania się” dla osób mających zaległości czytelnicze. Dzięki wsparciu sponsorów, udało się wydrukować 57-stronnicowy komiks w nakładzie 1 000 sztuk. Nasza publikacja dostępna jest w wybranych bibliotekach w regionie oraz udostępniana uczniom ZSRCKU w Trzciance oraz gimnazjalistom.

 

Do grona sponsorów należą: • Rada Rodziców przy ZSRCKU w Trzciance • Anna i Bartłomiej Czekała (Bródki) • Transport Ciężarowy Artur Górecki (Duszniki) • NDS Nawadnianie Grzegorz Michałek (Dakowy Suche) • Mechanika Pojazdowa Zbigniew Szulc (Duszniki) • Szulc Trans s.c. Krzysztof, Beata Szulc (Duszniki) • Anonimowy darczyńca Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, których pomoc okazała się niezwykle cenna w naszym codziennym wykraczaniu poza utarte szlaki edukacyjne. Nowe pomysły na kreatywna naukę w Zespole Szkół RCKU w Trzciance już są w fazie organizacji!

Data dodania: 2018-04-09 14:15:00
Data edycji: 2018-05-18 14:16:41
Ilość wyświetleń: 1037

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook