Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Podziękowania od Prezydenta RP

Podziękowania od Prezydenta RP

Do naszej szkoły i tym razem dotarły podziękowania wraz z okolicznościowym egzemplarzem ,,Przedwiośnia” i dedykacją od Pary Prezydenckiej.

Ten zaszczyt to podziękowanie za udział naszej młodzieży we współtworzeniu wrześniowej odsłony Narodowego Czytania. Prezydent podkreślił, że w tym szczególnym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy razem doświadczyliśmy prawdziwej radości i przyjemności obcowania z wybitną polską literaturą, oddającą naszego narodowego ducha.

Natomiast dalej w liście czytamy, że akcja Narodowego Czytania, w której tak ważną rolę odgrywa rodzimy język, przyczyniła się do wzmocnienia wspólnoty narodowej oraz wspólnoty miłośników polskiej literatury. Literatury wspierającej Polaków poprzez dzieje, w drodze do Niepodległej, a także w trakcie budowania własnego państwa. Czytane i interpretowane na różne sposoby polskie arcydzieła po dziś dzień pozostają dla nas niewyczerpanym źródłem inspiracji i powodem do dumy.

Mamy również nadzieję, że jak zawsze nasza młodzież zaangażuje się w kolejne takie przedsięwzięcie, bo przecież warto dbać o naszą polskość.

Data dodania: 2019-03-11 18:49:14
Data edycji: 2019-03-11 18:51:13
Ilość wyświetleń: 933

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook