Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pamiętamy!

Pamiętamy!

13 kwietnia był obchodzony w całej Polsce Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Minęło 78 lat od mordu polskich jeńców wojennych w Katyniu. ,,Katyń-Golgota Wschodu”- pod takim hasłem uczniowie technikum uczcili tę rocznicę. 

 

Celem tej uroczystej lekcji historii było przypomnienie tragicznych wydarzeń z dziejów naszej Ojczyzny i upamiętnienie Polaków zamordowanych w 1940 r. przez NKWD w Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie i innych miejscach kaźni w czasach II wojny światowej. Prowadzący przypomnieli, że Sowieci po zajęciu wschodnich terenów Rzeczypospolitej postawili sobie za cel wyniszczenie polskiej elity intelektualnej.

 

Tragizm tych dni upamiętnił fragment filmu dokumentalnego, w którym pomordowanych ojców, wujków, krewnych wspominali ich najbliżsi. Równie przejmujący był fragment filmu w reż. A. Wajdy ,,Katyń”. Natomiast wykonane utwory przez nasze zdolne wokalistki wprawiły w nastrój zadumy, refleksji.

 

Mamy nadzieję, że uroczystość podejmująca tematykę trudną i bolesną dla narodu polskiego, stała się ważną lekcją historii, o której powinniśmy pamiętać. Akademię przygotowali uczniowie: Aleksandra Kuzajewska, Julia Wójtowicz, Joanna Borowiak, Hubert Knop, Marcin Kamiński, Martyna Barkowska, która ponadto namalowała piękny obraz Matki Boskiej Katyńskiej. Opracowanie muzyczne przygotowali Cezary Rupa i Ireneusz Czyż. Natomiast nad stroną merytoryczną czuwały Panie: Renata Gmerek i Monika Stodółka. 

Data dodania: 2018-04-17 14:04:00
Data edycji: 2018-05-18 14:05:50
Ilość wyświetleń: 1378

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook