Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

JESTEŚMY OLIMPIJCZYKAMI!!!

JESTEŚMY OLIMPIJCZYKAMI!!!

Nasza szkoła co roku bierze udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych zdobywając najwyższe miejsca w wielu blokach tematycznych na szczeblu okręgowym i centralnym.

Ten niezwykle prestiżowy konkurs gromadzi od lat tych, których marzeniem jest nie tylko zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z realizowanym zawodem, ale przede wszystkim doskonalenie i możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Obok cennych nagród, indeks Uniwersytetu Przyrodniczego jest tym elementem, który stanowi uwieńczenie sukcesu. Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku, grupa uczniów z trzcianeckiej szkoły okazała się bezkonkurencyjna.

 

W bloku produkcji roślinnej I miejsce zajął Michał Piśny, w bloku produkcja zwierzęca po raz kolejny zwyciężył Michał Krawczyk, a II miejsce przypadło Damianowi Wajmanowi. Swoich konkurentów pozostawił w tyle także Emil Lemański, który był najlepszy w bloku mechanizacja rolnictwa. Miejsca trzecie zdobyły Weronika Klorek w bloku weterynaria, najsilniej obsadzonym w tegorocznych zmaganiach, Marta Paleń w architekturze krajobrazu oraz Katarzyna Oleszak w bloku gastronomia. Szkoła w Trzciance zdobyła tytuł najlepiej merytorycznie przygotowanej placówki, a Michał Krawczyk okazał się najlepszym olimpijczykiem.

W dniach od 6 do 8 czerwca w Wrocławiu odbył się etap centralny prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Po części teoretycznej udali się w teren ,aby przystąpić do zadań praktycznych. Po zmaganiach był czas na odpoczynek i integrację w Pałacu Pawłowice.

Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że wiedza i pasja, to droga do sukcesu. W ostatecznej klasyfikacji mogliśmy cieszyć się z następujących lokat :

2 miejsce Michał Krawczyk blok produkcja zwierzęca

2 miejsce Emil Lemański blok mechanizacja rolnictwa

7 miejsce Damian Wajman blok produkcja zwierzęca

8 miejsce Weronika Klorek blok weterynaria

9 miejsce Michał Piśny blok produkcja roślinna.

Michałowi i Emilowi zostały przyznane stypendia w kwotach 4000zł. Każdy z nich uzyskał tytuł laureata i indeks na uczelnie wyższe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Wszystkie te sukcesy nie tylko potwierdzają poziom kształcenia realizowany w trzcianeckim technikum, ale także są świadectwem pasji i determinacji młodych ludzi, którzy są przekonani, iż rozwijanie swojej kariery zawodowej oparte być musi o praktykę i wiedzę, a te dwa elementy od zawsze stanowią ścisłe połączenie w modelu kształcenia realizowanym w tej szkole. Pozostaje tylko pogratulować całej społeczności szkolnej na czele z panią Dyrektor tak znamienitego sukcesu i wyników kształcenia, a laureatom i finalistom życzyć kolejnych doskonałych lokat, tym razem już na Olimpiadzie Centralnej.

Data dodania: 2018-07-01 23:46:08
Data edycji: 2019-02-17 23:59:39
Ilość wyświetleń: 1305

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej