Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Wędkarskie hobby w ZSRCKU w Trzciance


19 maja 2015 roku uczniowie i uczennice Zespołu Szkół RCKU w Trzciance kolejny raz rywalizowali w szkolnych zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Wojciecha Juchę i Idziego Michalczaka. Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać, iż wędkarstwo jest wspaniałym sposobem spędzenia czasu, okazją do ćwiczenia koncentracji, refleksu oraz obcowania z przyrodą.

W szranki stanęło łącznie 16 uczestników z klas I B, IC, II A, II B, II C, IV A. W gronie rywali znalazły się aż cztery kobietki. Zawody toczone były przy wietrznej pogodzie a powstałe w jego wyniku fale pozwalały wyłonić prawdziwych specjalistów wędkowania. Opiekunowie zawodów czuwali nad przebiegiem zawodów i służąc pomocą techniczną oraz doradzając odpowiednie ustawienie zestawu wędkarskiego.

Po 2 godzinie lekcyjnej uczniowie przybyli nad szkolny staw. Na początku rozlosowano przydział wcześniej przygotowanych stanowisk wędkarskich rozciągających się wokół całego zbiornika wodnego. Wędkowanie rozpoczęło się o godzinie 10:15 i potrwało do 14:15. Gatunki ryb jakie złowili uczestnicy to karaś, lin, płoć. Najlepszymi wędkarzami okazali się:
  1. Piotr Baranowski z klasy II A – 2,720 kg
  2. Grzegorz Kujawski z klasy II A – 1,860 kg
  3. Paweł Grabia z klasy II A – 1,120 kg
  4. Łukasz Dominik Stefański z klasy I B – 1,120 kg
  5. Mateusz Bździel z klasy II A – 1,050 kg
  6. Wiktoria Nowak z klasy II B – 1,050 kg
Na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrekcję ZSRCKU w Trzciance, Samorząd Uczniowski ZSRCKU w Trzciance oraz składki wpisowe uczestników. Wśród zakupionych nagród wyróżnić można było: zestaw wędkarski, kołowrotek, wędzisko typu bat, podpórki, zanęty wędkarskie, spławiki, żyłki itp.

W czerwcu planowane są kolejne zawody wędkarskie na które już dziś zapraszamy wszystkich chętnych.

Idzi Michalczak i Wojciech Jucha

  

Komentarze

xxx

2015-06-14 13:39

Może kiedyś zaproście Absolwentów na takie zawody lub inne podobne. Gwarantuję, że z pewnością by się zjawili. Pozdro