Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Najlepsza szkoła rolnicza w Polsce


14 stycznia br. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego dla najlepszej szkoły rolniczej w Polsce. List gratulacyjny oraz statuetkę okolicznościową na ręce dyrektor szkoły Izabeli Kałek złożył w imieniu Marka Sawickiego Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke.

Dla szkoły, za najwyższej jakości kształcenie w kierunkach rolniczych i pokrewnych, przyznana została także nagroda pieniężna, która, jak zapewniła podczas uroczystości dyrektor Izabela Kałek, przeznaczona będzie na wzbogacenie bazy dydaktycznej szkoły. Kazimierz Plocke gratulował dyrekcji i nauczycielom szkoły wyników edukacyjnych, które w minionym roku były znakomite, bowiem nasza szkoła zajęła I miejsce w Polsce wśród wszystkich szkół startujących w Centralnej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Oprócz gratulacji wiceminister rolnictwa wręczył także dziewięciu nauczycielom przedmiotów zawodowych w ZSRCKU najwyższe odznaczenia ministra rolnictwa „Zasłużony dla rolnictwa”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Barbara Gąsiorowska, Katarzyna Remdejko–Pietrzak, Marek Duda, Bogusław Zboralski, Jadwiga Pietrzak, Mirosława Szuberla, Józef Augustynek, Idzi Michalczak i Bronisław Kokot. W uroczystości udział wziął także członek Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Poseł na Sejm RP Romuald Ajchler.

Wręczenie nagrody dla szkoły zbiegło się w czasie z publikacją ogólnopolskiego rankingu szkół średnich, w którym Zespół Szkół RCKU w Trzciance zajął I miejsce wśród szkół rolniczych w kraju i X miejsce wśród wszystkich wielkopolskich szkół średnich. Coroczny ranking opracowuje dziennik „Rzeczpospolita” oraz „Perspektywy”.

B.Czekała

Komentarze

weronika klorek

2015-10-18 20:46

wetenrynarja
...

2010-01-28 13:57

HAHAHAHAH
FANATYCY :P
Mati Mateo

2010-01-23 15:06

a gdzie profesor Janicki?? nie dostał odznaczenia?? SKANDAL!! Głównie dzięki niemu szkoła zajęła 1 miejsce!!