Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Drzwi otwarte 2014


Już niedługo gimnazjaliści będą musieli dokonać pierwszego ważnego wyboru w życiu. Wychodząc naprzeciw podejmowanym przez nich decyzjom w naszej szkole zorganizowane zostały Drzwi Otwarte.
W sobotę 5 kwietnia, w godzinach od 10 do 13, przybyli do Szkoły gimnazjaliści wraz z rodzicami, mogli liczyć na wiele atrakcji. Goście mieli okazję nie tylko zwiedzić szkołę, ale także skorzystać z przygotowanych przez nią propozycji.
W programie Drzwi Otwartych przewidziano m.in.: spotkanie z Dyrekcją Szkoły, występ Zespołu Pieśni i Tańca Polanie, zapoznanie z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną, mini warsztaty: tańca, decoupagu, wyplatania z wikliny, pokaz umiejętności jeździeckich w wykonaniu przedstawicieli z klas uczących się w zawodzie technika hodowcy koni, degustację smakołyków kulinarnych przygotowanych przez młodzież kształcącą się w zawodzie technik żywienia, wystawę obrazów namalowanych przez członków sekcji plastycznej, prezentację laboratorium językowego i wiele innych atrakcji. Nauczyciele wraz z młodzieżą przekonywali dlaczego warto dokonać wyboru Technikum w Trzciance, prezentując atuty poszczególnych kierunków kształcenia proponowanych na rok szkolny 2014/2015: technik rolnik, technik hodowca koni, technik architektury krajobrazu, technik żywienia a także nowo otwarty kierunek technik weterynarii.
Trzeba przyznać, że zaproponowana przez nas oferta ciekawych zawodów zainteresowała wielu gimnazjalistów, którzy twierdzili, że nasza szkoła w pełni spełnia ich oczekiwania edukacyjne.
Cieszy również fakt, że nasza szkołą znana jest nie tylko uczniom gimnazjów z najbliższych powiatów, ale jak bywało to w latach poprzednich, do Trzcianki przybyli licznie zainteresowani nauką w Technikum gimnazjaliści wraz z rodzicami z Poznania, Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry czy nawet z odległego Zgorzelca.
Warto pamiętać, że jak zdobywać dobry zawód to najlepiej w dobrej szkole.
A nasza placówka nieustannie potwierdza swoją dominację w kształceniu zawodowym, osiągając bardzo dobre wyniki w egzaminach zawodowych i olimpiadach przedmiotowych, zasługując na nadany jej przez Ministra Edukacji Narodowej tytuł Lidera Edukacji Zawodowej.

Komentarze