Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Drzwi otwarte 2011


W sobotę 2 kwietnia w godzinach od 10:00 do 13:00 mury naszej szkoły otwarte zostały dla wszystkich tych gimnazjalistów, którzy szukają dla siebie od września nowej szkoły. Jak co roku, nasi nauczyciele i uczniowie zaprezentowali wszystkie kierunki kształcenia oferowane przez szkołę. Najpierw jednak przybyłych gimnazjalistów i ich rodziców na sali gimnastycznej przywitała dyrektor szkoły Izabela Kałek, która zachęcała do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły i jej zapleczem dydaktycznym. Zgromadzeni na sali goście obejrzeli także występ Zespołu Pieśni i Tańca "Polanie" oraz szkolnego zespołu muzycznego, po czym przystąpili do zwiedzania obiektu.

W szkolnych piwnicach, będących bastionem informatyków, gimnazjaliści mogli zwiedzić 3 pracownie komputerowe i obejrzeć pokaz robotów zbudowanych z klocków programowalnych. Na parterze szkoły prezentowały się: pracownia językowa, biblioteka szkolna, sekcja plastyczna oraz warsztaty rękodzieła artystycznego. Oprócz tego zwiedzający mogli zobaczyć w tej części budynku szkoły siłownię, salę fitness oraz małą salę gimnastyczną, na której odbywała się próba szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca "Polanie".

Z kolei na pierwszym piętrze głównego budynku szkoły prezentowały się pracownie związane z zawodami technik rolnik i technik ekonomista, a na korytarzu można było zasięgnąć informacji o zasadniczej szkole zawodowej, która będzie otwarta w naszym Zespole Szkół już od września.

Wszyscy zmęczeni zwiedzaniem szkoły mogli odpocząć i posilić się w szkolnej kawiarence znajdującej się na drugim piętrze, tuż przy pracowni żywienia. Kilka kroków dalej, można było podziwiać wspaniałe projekty ogrodów, wykonane przez uczniów technikum architektury krajobrazu, a przy okazji spróbować staropolskiego bigosu. A tuż obok przyszli uczniowie mogli zobaczyć osiągnięcia najlepszych absolwentów naszej szkoły na rozmaitych olimpiadach i konkursach.

Nie były to jednak wszystkie atrakcje przygotowane dla zwiedzających. Na szkolnej ujeżdżalni prezentowały się klasy technikum hodowli koni, które zorganizowały pokaz jazdy konnej w krytej ujeżdżalni. Nieopodal pokaz prac polowych oraz maszyn rolniczych, którymi na co dzień posługują się nasi uczniowie przygotowały klasy technikum rolniczego.

Dla zwiedzających otwarty był także pałac, gdzie znajduje się szkolna stołówka oraz internat, gdzie zakwaterowanie mogą znaleźć ci uczniowie, którzy mają utrudniony dojazd do szkoły. Działo się wiele, kto nie był, ten nich żałuję. A tych, którzy byli, zachęcamy, by dołączyli do grona naszej społeczności. Z pewnością warto!

B.Czekała

  

Komentarze