Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy

statystyka


A A A
RSS

Aktualności

 • Nasi weterynarze na zajęciach z inseminacji...

  dodano: 2016-09-27 22:24


  Zawód weterynarza to nie tylko opieka nad zwierzętami, to także konieczność zdobycia doświadczeń i umiejętności, które pozwolą naszym przyszłym technikom weterynarii doskonale realizować wszystkie zadania, jakie przed nimi.


 • Nasi uczniowie na Kubota Show

  dodano: 2016-09-27 22:19


  Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w imprezie KUBOTA SHOW, organizowanej tuż przy naszej szkole. Kubota to japońskie ciągniki, które od niedawna weszły na Polski rynek i cieszą się coraz większą popularnością.


 • Rozpoczynamy przygotowania do zimy

  dodano: 2016-09-27 22:17


  Nasi uczniowie w zawodzie technik rolnik rozpoczęli już przygotowania do jesiennych prac polowych i okresu zimowego.


 • Architekci krajobrazu rysują

  dodano: 2016-09-27 22:13


  Tradycją stało się już, że architekci krajobrazu w naszej szkole realizują liczne projekty. Aby jednak nauczyć się projektować, należy także , a może przede wszystkim nauczyć się rysować z uwzględnieniem perspektywy.


 • Smaczne praktyki czas zacząć...

  dodano: 2016-09-27 22:08


  Uczniowie klas w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, po dwumiesięcznej przerwie, z zapałem wkroczyli w przestrzeń naszych szkolnych pracowni.


 • SEZON ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH ZOSTAŁ OTWARTY.

  dodano: 2016-09-27 22:03


  Nasi architekci krajobrazu z klasy II doskonale znają już wszystkie zakamarki naszej szkoły, dlatego pierwsze zajęcia praktyczne stały się sposobnością do oceny roślin, które przez dwa miesiące szkolnych wakacji bardzo wybujały i niezwykle się rozrosły.


 • ARCHITEKCI KRAJOBRAZU RUSZAJĄ W TEREN

  dodano: 2016-09-27 22:00


  Pierwsza klasa architektury krajobrazu pokazała, że nie tylko trafnie wybrała kierunek, ale także zamierza wiedzę zgłębiać praktycznie od pierwszych chwil nowego roku szkolnego.


 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  dodano: 2016-09-27 21:56


  1 września uczniowie naszej szkoły rozpoczęli po raz 71 nowy rok szkolny 2016/2017. Z pewnością będzie on obfitował w liczne wydarzenia, spotkania i wycieczki. Niemniej jednak wypoczęci i radośni przyjęliśmy do grona uczniów pierwszoklasistów, którzy zdobywać będą wiedzę aż w czterech zawodach.


 • Narodowe Czytanie w szkolnej bibliotece

  dodano: 2016-09-04 23:41


  Uczniowie Technikum w Trzciance zainaugurowali nowy rok szkolny 2016/2017 włączając się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie , organizowaną przez Prezydenta RP od 2012 roku. W ramach tej akcji czytano już „Pana Tadeusza”, dzieła Fredry, Trylogię oraz „Lalkę”. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. „ Quo vadis” Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.


 • UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

  dodano: 2016-07-01 22:01


  Nadeszła wreszcie ta chwila, gdy po 10 – miesięcznej pracy, stanęliśmy w obliczu naszych tegorocznych porażek i sukcesów. Zgromadzeni w sali gimnastycznej wysłuchaliśmy słów, jakie skierowała do nas Pani Dyrektor, a później oklaskami nagrodziliśmy tych wszystkich, którzy zdobyli w tym roku świadectwa z wyróżnieniem. Grono tych szczęśliwców było liczne, a uśmiechy na ich twarzach wskazywały, że trud włożony w zdobywanie wiedzy przyniósł im zadowolenie. Nagrodzono także tych wszystkich, którzy tym roku szkolnym wyróżniali się doskonałą frekwencją, bardzo dobrymi i dobrymi wynikami w nauce oraz wzorowym sprawowaniem.


 • Nasza szkoła triumfatorem XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

  dodano: 2016-06-07 23:22


  Zespół Szkół RCKU w Trzciance nie miał sobie równych podczas najważniejszego etapu XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. To właśnie w naszej szkole zmagało się 221 olimpijczyków, którzy walczyli nie tylko o zwycięstwo, ale przede wszystkim o zrealizowanie własnych planów, jakimi dla wielu było zdobycie indeksu na wymarzona uczelnię. 11 bloków tematycznych, w jakich startowali uczniowie, musiało najpierw zaliczyć godzinny test składający się z 60 pytań, a następnie wykonać 3 zadania praktyczne.


 • UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

  dodano: 2016-05-11 20:53


  Każdego roku nadchodzi ten moment, gdy nasi najstarsi uczniowie żegnają się ze szkołą, podsumowując jednocześnie cztery lata nauki w trzcianeckim technikum. Także w tym roku pożegnaliśmy grono absolwentów, którzy kształcili się w zawodach: technik informatyk, technik architektury krajobrazu, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hodowca koni.