Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A
RSS

Aktualności

 • Trzcianka Lubi Srebro … i Brąz też

  dodano: 2018-02-14 21:17


  Pod koniec stycznia i na początku lutego uczniowie ZSRCKU z Trzcianki brali udział w Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego i w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w grach zespołowych.


 • KOŁO NAUKOWE ROLNIKÓW W OPALENICKIEJ CUROWNI

  dodano: 2018-01-28 22:18


  Dzięki zaproszeniu szkolne Koło Naukowe Rolników miało szanse przyjrzeć się procesowi powstawania cukru. Opalenicka Cukrownia Nordzucker pozwoliła naszym uczniom wspólnie z jej pracownikami prześledzić proces od momentu gdy na teren zakładu trafiają buraki cukrowe aż do chwili gdy opuszcza zakład gotowy produkt.


 • NASI UCZNIOWIE NA POLAGRZE

  dodano: 2018-01-23 19:35


  Uczniowie klas realizujących zajęcia w ramach zawodu technik rolnik wybrali się na targi rolnicze POLAGRA. Najnowocześniejsze technologie, różnorodne formy pracy w rolnictwie, maszyny i produkty związane z uprawą roli - wszystko to można było zobaczyć w halach wystawienniczych.


 • JESTEŚMY NAJLEPSI W POWIECIE NOWOTOMYSKIM

  dodano: 2018-01-20 22:04


  Nasza szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie wyróżnionych w rankingu Perspektyw. W zeszłym roku byliśmy niezwykle dumni, gdy okazało się , że zdobyliśmy brązową tarczę. W tym roku jest nam szczególnie miło, bowiem w województwie wielkopolskim zajęliśmy IX miejsce wśród wszystkich techników, a tym samym możemy poszczycić się SREBRNĄ TARCZĄ.


 • CZARUJĄCY ŚWIAT BAJEK ZAWITAŁ DO SZKOŁY

  dodano: 2018-01-18 20:01


  Z inicjatywy szkolnej biblioteki mieliśmy szansę powrotu do dzieciństwa, często wspominanego tak rzewnie. Tym razem to powrót do świata bajek. Taki pomysł to nie tylko szansa na dobrą zabawę, ale także możliwość pokazania swojej wyjątkowości, fantazji i kreatywności. Co więcej, zdołaliśmy utrwalić naszą bajkową przygodę. • EKIPA ROLNIKÓW NA TROPIE NOWATORSKICH ROZWIĄZAŃ

  dodano: 2018-01-18 19:45


  Uczniowie klasy III w zawodzie technik rolnik mieli okazję uczestniczyć w prelekcji doradców z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Poznania.
  Spotkanie, które odbyło się w naszej szkole, pozwoliło prelegentom zaprezentować zagadnienia związane z prowadzeniem i wykorzystaniem gospodarstwa demonstracyjnego, przyjrzeć się nowoczesnym technologiom produkcji mleka oraz dokonać analizy zagadnień związanych z racjonalnym nawożeniem zbóż.


 • Akcja "ŚWIĘTA Z KSIĄŻKĄ"

  dodano: 2017-12-22 21:35


  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, Miłośnicy Biblioteki Szkolnej zaproponowali akcję: ,,Święta z Książką” wraz z dodatkową atrakcją: fotobudką na tle książkowej choinki.


 • NASZE UCZENNICE WYRÓŻNIONE W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

  dodano: 2017-12-22 12:08


  14 grudnia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie fotograficznym organizowanym pod hasłem „PRZYRODA-CZŁOWIEK-ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ”.


 • REKOLEKCJE ADWENTOWE ZA NAMI

  dodano: 2017-12-18 08:55


  W tym roku w naszej szkole mieliśmy możliwość uczestniczenia w rozważaniach dotyczących sakramentu spowiedzi. Ten niezwykły czas, pogłębiać miał naszą wiarę, kształtować nasze charaktery, a przede wszystkim wskazywać nam drogę do tego, jak być lepszymi dla innych i dla siebie.


 • ANDRZEJKOWE SZALEŃSTWO :)

  dodano: 2017-12-14 22:51


  Po raz kolejny w naszej szkole odbył się czas andrzejkowego wróżenia. Tym razem nasi wróże postanowili nie tylko wskazać, jakie wspaniałości czekają nas już niedługo, ale także, zaprosić na słodkie muffinki, które serwowane były w bibliotece szkolnej.


Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 45 Następna »