Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy

statystyka


A A A
RSS

Aktualności

 • DZIELIMY SIĘ ŻYCIEM!!!

  dodano: 2015-12-30 00:01


  „Jeśli mamy odmienić oblicze świata, to musimy zacząć od małych rzeczy”. Pod takim hasłem, w naszej szkole odbyło się spotkanie z Drużyną Szpiku. Spotkanie to, poprzedzające kolejną już Akcję Krwiodawstwa, było okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy na ten temat, ale także możliwością poznania historii tych, którzy po ciężkiej chorobie wracają do zdrowia, ale i tych, którzy nadal walczą lub walkę tę przegrali.


 • Tradycji stało się zadość…. czyli TYDZIEŃ ZAWODU w Technikum w Trzciance.

  dodano: 2015-11-29 22:04


  Tradycją naszej szkoły są coroczne obchody Tygodnia Zawodu w zawodzie technik hodowca koni, które przypadają w okresie święta świętego Huberta, patrona jeźdźców i myśliwych. W tym roku impreza poszerzyła swoją formułę, bowiem do działań włączone zostały, po raz pierwszy, dwie, niezwykle prężnie działające, klasy w zawodzie technik weterynarz. Połączenie sił pozwoliło nie tylko urozmaicić zajęcia przeznaczone zarówno dla zawodowców, jak i dla pozostałych grup zawodowych, ale także dać możliwość zaprezentowania uczniom, nabytych w procesie kształcenia, różnorodnych umiejętności zawodowych.


 • "Festiwal zapomnianych warzyw"

  dodano: 2015-11-29 22:01


  Nasi uczniowie, kształcący się w zawodzie technik żywienia, otrzymali niezwykłe zaproszenie na imprezę organizowaną pod hasłem „Festiwal zapomnianych warzyw”. Spotkanie to, przygotowane przez Agencję Rynku Rolnego, poprowadził p. Sebastian Gołębiewski. Jeden z pionierów kulinarnych warsztatów i kursów w Polsce. Bliski współpracownik, a wcześniej wychowanek Kurta Schellera i Adama Chrząstowskiego. Głównym tematem było wykorzystanie, podczas warsztatów kulinarnych, warzyw często pomijanych w naszej kuchni, a przecież niezwykle smacznych i wartościowych.


 • Chrzest klas pierwszych w internacie

  dodano: 2015-11-15 21:38


  28 października 2015 roku był wyjątkowym dniem dla wszystkich mieszkańców internatu w Trzciance. Wieczorem odbyła się niezwykła uroczystość – Chrzest wychowanków klas pierwszych.


 • Rolnicy na wycieczce zawodowej

  dodano: 2015-11-15 21:25


  30 października nasi rolnicy odwiedzili Brody oraz mieli szansę uczestniczenia w pokazach ciągnika Valtra.


 • Z wizytą na Wiejskiej.

  dodano: 2015-10-30 21:41


  22 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi, dzięki uprzejmości Posła RP Romualda Ajchlera , mieli okazję zwiedzić polski parlament. Poseł, który bardzo dobrze sprawdził się w roli przewodnika grupy liczącej prawie 50 osób, ciekawie opowiadał o pracy parlamentarzystów i pokazał wiele miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających Sejm, m.in. salę kolumnową, sale komisji sejmowych, pomieszczenia klubów poselskich czy kaplicę sejmową.


 • "Dzień Patrona" i ślubowanie klas pierwszych.

  dodano: 2015-10-27 23:38


  W naszej szkole szczególne znaczenie ma obchodzony rokrocznie „Dzień Patrona Szkoły”. Jest to bowiem nie tylko okazja do przypomnienia niezwykłej biografii Dezyderego Chłapowskiego, ale także chwila zadumy nad wartościami, do których był przywiązany i które winny stać się punktem odniesienia dla naszych uczniów.


 • Praktyki zagraniczne naszych uczniów.

  dodano: 2015-10-27 23:30


  Uczniowie naszego Technikum, kształcący się w zawodzie technik rolnik brali udział w programie zagranicznych staży zawodowych realizowanych pod nazwą „Nowe umiejętności – większe szanse na europejskim rynku rolnym – staż zawodowy uczniów szkół rolniczych”, którego beneficjentem było Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu.


 • Tydzień Technika architektury krajobrazu

  dodano: 2015-10-19 19:42


  Październik to szczególny miesiąc dla uczniów, którzy w naszej szkole kształcą się na kierunku technika architektury krajobrazu. Każdego roku bowiem, właśnie na ten okres, przypada Tydzień Zawodu, w którym adepci tej sztuki prezentują swoje umiejętności na szkolnych korytarzach, w szkolnym ogrodzie, a także rozwijają zdolności dzięki projektom i zajęciom zawodowym. Także w tym roku szkolne korytarze zamieniły się, w budzące spore zainteresowanie, ogrody, w których nie tylko można było usiąść i odpocząć od szkolnej codzienności, ale także przenieść się w odległe przyrodniczo miejsca, np. na pustynię, czy w ogrody śródziemnomorskie.


Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 49 Następna »