Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Warto czytać „Wesele”Narodowe Czytanie „Wesela” w naszej Szkole. 2 września w całej Polsce, a także poza jej granicami, odbyło się Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP. W tym roku czytano arcydramat Wyspiańskiego ”Wesele”.
W tę szlachetną akcję już po raz piąty włączyli się uczniowie Technikum w Trzciance. 8 września 2017r. podczas zorganizowanego przez Koło Przyjaciół Biblioteki pod opieką Moniki Stodółki spotkania, uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali wybrane sceny dramatu. Przygotowana przez młodzież scenografia i oprawa muzyczna doskonale wprowadzała w klimat ”Wesela”.

Oprócz odczytanych fragmentów utworu ,uczniowie wysłuchali najważniejszych cytatów z dzieła Wyspiańskiego, a także obejrzeli prezentację multimedialną o autorze oraz fragmenty adaptacji filmowej dzieła. Szczególne podziękowania należą się wszystkim , którzy zaangażowali się w to ważne przedsięwzięcie, przekonując uczestników spotkania, że warto czytać Wyspiańskiego , rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze i pogłębiać świadomość narodową.

 

Komentarze