Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

W pogoni za lisem


Tradycją w naszej szkole stało się coroczne organizowanie "Hubertusa" czyli święta wszystkich miłośników koni. Tym razem odbył się on 7 października. Imprezę zorganizowała klasa IV THK pod opieką instruktorów jazdy: Dominiki Kiełczewskiej-Sawickiej i Marcina Rozszczypały.

Rozpoczęto ją od ceremonii przyjęcia uczniów klas pierwszych do grona klas THK, zwanej potocznie „chrztem źrebaka”. Jednym z elementów tej ceremonii było zjedzenie specjalnego końskiego przysmaku, zawierającego m. in: owies.

Później rozpoczęły się konkurencje sportowe, czyli slalom na koniu między pachołkami, jazda z jajkiem trzymanym na łyżeczce, rzut kasztanami do celu jadąc na koniu, trafianie podkowami na słupki oraz rozpoznawanie konia za pomocą dotyku. Oprócz tego zawodnicy musieli ułożyć wiersz hippiczny oraz odbyć test z egzaminu na Brązową Odznakę Jeździecką. Największe emocje wzbudziła jednak pogoń za lisem, którą wygrał Dominik Przybylak z klasy II THK.

Po kilkugodzinnych zmaganiach ogłoszono wyniki "Hubertusa". Pierwsze miejsce zajęła klasa II THK, drugie miejsce klasa III THK, a trzecie miejsce wywalczyła klasa I THK. Po wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy udali się na wspólny posiłek. Humory dopisywały wszystkim, bowiem pogoda nie zawiodła i "Hubertus" odbył się w słonecznej aurze.

B.Czekała


Komentarze