Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Trzcianka Grand Prix 3.0 wkracza w decydującą fazę!


Nawet się nie spostrzegliśmy a uczniowski dziesięciobój TGP 3.0 wkroczył w decydującą fazę. Wszystko za sprawą trzech konkurencji, które udało się rozegrać w ciągu 8 dni. Ale po kolei…

W środę 25 marca na 8 lekcji uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach gry w bingo. Zadaniem uczniów było wytypowanie 16 cyfr z zakresu 1-40. Dwie „sierotki” losowały cyfry aż do momentu uzyskania przez wszystkich uczestników BINGO – czyli kompletu trafionych cyfr. Dodatkowo przewidziano premie lotne za uzyskanie konkretnych układów wytypowanych cyfr. W konkurencji najlepsi okazali się: Bartosz Błachowiak z III TI oraz Milena Jendruch z I TW, którzy uzyskali po 22 punkty. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Raczkowiak z III TI a podium uzupełnił Damian Szymkowiak. Można więc powiedzieć, że bingo to typowa gra dla informatyków.

Od piątku do niedzieli uczniowie rozgrywali konkurencję typowania wyników meczów piłkarskich. Każdy z zawodników obstawił konkretne wyniki 24 pary meczów rozgrywanych w ramach Eliminacji Do Mistrzostw Europy we Francji w 2016 roku. Za prawidłowe wytypowanie konkretnego wyniku każdy zawodnik uzyskiwał 3 pkt. a za wytypowane prawidłowe rozstrzygnięcie bez wskazania dokładnego wyniku – 1 pkt. Oczywiście błędne typy nie były punktowane. Najlepszym w tej konkurencji okazał się Amadeusz Jarmużek z klasy IV TI, który na 24 mecze prawidłowo wskazał 18 rozstrzygnięć przy okazji 4 mecze trafiając dokładny wynik bramkowy. Drugie miejsce zajęła Milena Jendruch z I TW dzięki wytypowaniu prawidłowych 18 meczów lecz tylko 3 dokładnych rozstrzygnięć bramkowych. Na najniższym stopniu podium uplasował się Bartłomiej Góra z klasy IV TŻ, który prawidłowo wskazał 15 rozstrzygnięć typują 3 dokładne wyniki meczowe.

We wtorek 31 marca na 1 lekcji rozegrano siódmą konkurencję TGP 3.0. Tym razem rywalizowano w rozwiązywaniu sudoku na czas. Plansze sudoku były o łatwym i średnim stopniu trudności. Specjalistą w tej dziedzinie okazał się Paweł Raczkowiak z klasy III TI, który w najszybszym czasie bezbłędnie rozwiązał dwie plansze gry. Na podium znalazł się także czarny koń rozgrywek czyli Milena Jendruch – jedyna przedstawicielka klas pierwszych. Trzecie miejsce zajął Mateusz Nowak z klasy IV TR.

Miniony tydzień minął więc pod znakiem gier matematyczno – logicznych. Do końca rozgrywek pozostały już tylko trzy konkurencje zręcznościowe tj. dart, ringo oraz ping pong. Jeszcze wszystko może się zmienić, jednak na chwilę obecną ranking całych zawodów po 7 konkurencjach przedstawia się następująco:
 1. Milena Jendruch I TW
 2. Bartosz Błachowiak III TI
 3. Patryk Smoczek IV TŻ
 4. Paweł Raczkowiak III TI
 5. Damian Szymkowiak IV TI
 6. Oliwia Borowczyk IV TR
 7. Bartłomiej Góra IV TŻ
 8. Paulina Dziubała III TAK
 9. Mateusz Nowak IV TR
 10. Amadeusz Jarmużek IV TI
 11. Patryk Rakowski II TŻ
 12. Mateusz Wosiński IV TR
 13. Patrycja Walczak II THK
 14. Joanna Przybylska III TAK
 15. Patrycja Woźniak II THK
 16. Kamil Hała IV TI
 17. Olga Różańska II THK
Zachęcamy do śledzenia rozgrywek i dopingowania swoich faworytów.

Organizatorzy TGP 3.0


Komentarze