Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Trzcianka Grand Prix 3.0W środę 11 marca na 8 lekcji rozpoczęto rywalizację w ramach uczniowskiego dziesięcioboju o nazwie Trzcianka Grand Prix 3.0. Główną ideą TGP 3.0 jest rozwijanie wśród uczniów zdrowych zasad rywalizacji. Każda z konkurencji polega na bezpośrednim rywalizowaniu, czyli gry komputerowe nie mają u nas racji bytu. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 17 uczniów reprezentujących wszystkie nauczane kierunki i poziomy nauki w Zespole Szkół RCKU w Trzciance.

Na pierwszy ogień uczniowie rywalizowali w konkurencji towarzyskiej gry w statki. Zawodnicy rozegrali po trzy rundy gier w losowo dobieranymi rywalami. Najlepszym w tej konkurencji okazał się Damian Szymkowiak z klasy IV TI zdobywając tytuł MISTRZA STRATEGII. Drugie miejsce zajęła Oliwia Borowczyk z klasy IV TR a podium uzupełniła Milena Jendruch z I TW.

Drugą rozegraną konkurencją były kalambury. Zadaniem każdego zawodnika było takie przedstawienie losowo wybranego hasła aby rywale rozpoznali je w jak najszybszym czasie. Po rozegraniu 4 rund zmagań okazało się, że bezkonkurencyjna była Oliwia Borowczyk z IV w zawodzie technik rolnik, na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Góra z klasy IV w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Podium uzupełnił Patryk Smoczek z klasy IV TŻ.

Kolejna konkurencja przewidziana jest na najbliższy czwartek. Tym razem uczniowie będą sprawdzać swoje umiejętności w konkurencji rzutów osobistych. Oprócz gry w statki, kalamburów oraz rzutów osobistych uczniowie będą rywalizowali w następujących kategoriach: bingo, sudoku, ringo, dart, ping pong, typowanie, warcaby.

Rozgrywki potrwają do połowy kwietnia. Zachęcam do śledzenia przebiegu rozgrywek.

– organizator mgr Idzi Michalczak

 

Komentarze