Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy

statystyka


A A A

Szkolny etap Olimpiady PrzedsiębiorczościSzkolny etap Olimpiady Przedsiębiorczości odbył się w dniu 07.12.2017. Była to już jedenasta edycja tej olimpiady w naszej szkole.

Do Olimpiady przystąpiło 24 uczniów z klas: IA, IB, IC, IIC, IIIB, IIIC, IVC. W trakcie 60 minut uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test jednokrotnego wyboru składający się z 50 pytań. Połowa pytań była podstawowa i można było uzyskać z nich po 1 pkt. za prawidłową odpowiedź, natomiast druga część była bardziej zaawansowana i punktowana podwójnie. Dodatkowym elementem było stosowanie ujemnych punktów w przypadku zaznaczenia błędnej odpowiedzi.

Najlepszy wynik w szkole uzyskał Damian Wajman z klasy III B zdobywając 24,5 pkt. Drugie miejsce zajęła Marta Wilczek z klasy III C z wynikiem 24 punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się uczennica klasy IV C Katarzyna Brzezińska, która zdobyła 15 punktów. Najsłabszy wynik testu to minus 13,5 punktu. Lista osób, które zakwalifikują się do okręgowego etapu OP zostanie ogłoszona w połowie grudnia 2017 i istnieje realna szansa na awans dla Damiana Wajmana i Marty Wilczek.

Zgodnie z regulaminem Olimpiady Przedsiębiorczości wszystkie klucze z odpowiedziami uczestników prace uczniów zostały przesłane do Komitetu Okręgowego OP w Poznaniu, gdzie zostaną ponownie skontrolowane.

Od roku szkolnego 2016/17 do startu w Olimpiadzie Przedsiębiorczości nauczyciel przygotowuje tylko osoby które zgłoszą taką chęć. W tym roku do grona śmiałków należeli: Martyna Bartkowiak, Weronika Bartkowiak, Katarzyna Brzezińska, Zofia Drążkowiak, Zuzanna Fabian, Zuzanna Hirt, Ilona Janas, Klaudia Kasperska, Jakub Kociński, Filip Korpik, Marta Libera, Marta Lipińska, Wojciech Łupicki, Magdalena Matuszak, Kinga Mikołajczak, Martyna Poznańska, Weronika Przybylska, Klaudia Przybył, Marcjanna Reczek, Elżbieta Szukała, Kacper Troszczyński, Jakub Tuszyński, Damian Wajman i Marta Wilczek.

Wszystkich chętnych uczniów Zespołu Szkół RCKU w Trzciance zapraszamy w roku szkolnym 2018/19 do sprawdzenia się w XIV Olimpiadzie Przedsiębiorczości.

mgr Idzi Michalczak