Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy

statystyka


A A A

SUKCES NASZEJ SZKOŁY!W miniony piątek, we Wrześni, odbyły się tegoroczne Eliminacje Okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Zeszłoroczne zmagania na poziomie okręgowym i centralnym zakończyły się triumfem naszych uczniów , a szkoła uznana została za Najlepszą Szkołę Rolniczą w Polsce.

W tym roku pragniemy powtórzyć ten sukces, a pierwszym jego etapem były właśnie wrzesińskie zmagania. W pierwszym etapie nasze technikum reprezentowało aż 14 osób startujących w siedmiu blokach tematycznych: architektura krajobrazu, gastronomia, technologia żywienia, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa i weterynaria.

Eliminacje Okręgowej Olimpiady i Umiejętności Rolniczych okazały się dla nas niezwykle udane, bowiem aż 13. osób zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce, a do kolejnego etapu zmagań zakwalifikowała się siedmioosobowa ekipa, która stawała na najwyższych stopniach podium podczas eliminacji. A byli to:

Z architektury krajobrazu: Kinga Kapłon /I miejsce/ i Klaudia Komasa /III miejsce/
Z gastronomii: Katarzyna Brzezińska /III miejsce/
Z mechanizacji rolnictwa: Robert Kalemba / II miejsce/
Z produkcji roślinnej: Krzysztof Konik /II miejsce/ i Marcin Bartkowiak /III miejsce/
Z produkcji zwierzęcej : Michał Krawczyk / I miejsce/

Wyniki uczniów pozwoliły także na uhonorowanie szkoły tytułem Najlepszej Szkoły podczas etapu okręgowego. Ten tytuł i praca wszystkich olimpijczyków potwierdzają, że nie mamy sobie równych i nasza forma kształcenia stanowi przykład doskonałego łączenia teorii i praktyki, a uczniowie realizują nie tylko szkolny program, ale przede wszystkim rozwijają swoje pasje.

  

Komentarze