Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Regionalne specjały w SzkoleUczniowie kształcący się w zawodzie technik- żywienia, w ramach 5 edycji projektu „Tydzień zawodu” odbywającej się w dniach 9-13 marca 2015 ,zajęli się promocją polskiej kuchni a dokładniej regionalnych przysmaków. Pod opieką instruktorek zawodu-nauczycielek: J. Pietrzak, D. Golczak i M. Kościańskiej przygotowali bogatą ofertę smakowitych potraw, prezentując każdego dnia menu z innego regionu Polski. W poniedziałek propozycje kuchni wielkopolskiej: Pampuchy zapiekane z mięsem lub pieczarkami serwowali uczniowie II klasy technikum. W tym dniu młodzież kształcąca się w zawodzie technik- żywienia przygotowała słodką niespodziankę dla wszystkich Pań z okazji ich święta - szarlotkę z lodami i bitą śmietaną. We wtorek uczniowie z II klasy w ramach promocji kuchni śląskiej przygotowali śląskie burgery i kreple /pączki/. W kolejnych dniach Tygodnia zawodu -uczniowie III klasy zaprosili na degustację bigosu oraz krakowskich małdrzyków- smakołyków pochodzących prosto z kuchni małopolskiej. Natomiast w czwartek z kuchni góralskiej zaproponowano w menu: kołaczyki z twarogiem, grzanki Bacy, placki zbójnickie, kremarz.

W ostatnim dniu projektu uczniowie klasy IV zaprezentowali dania kuchni lubelskiej: pieczone pierogi z sosem czosnkowym, cebularze, a na deser ciasto z owocami. Należy dodać, że wszystkie potrawy przygotowane przez młodzież klas II – III cieszyły się dużym zainteresowaniem szkolnej społeczności i były ucztą dla podniebienia. Klasa I natomiast przygotowała eksponowane na szkolnym korytarzu gazetki ilustrujące specyfikę kuchni z różnych regionów Polski.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik- żywienia dołożyli wielu starań, aby zaprezentować niewielką część bogactwa tradycji kulinarnych polskich regionów, mając nadzieję, że będzie ona inspiracją dla innych chcących odkrywać niezwykłe smaki z różnych regionów Polski.

  

Komentarze