Znak jakości szkoły 2017

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymystatystyka


A A A

Przedsmak świąt


Jak co roku, w naszej szkole odbyło się wigilijne spotkanie pracowników szkoły i mieszkańców internatu. 18 grudnia od 18:00 aula przyszkolnego pałacu pękała w szwach.

Uroczystą wieczerzę otworzyli uczniowie – Natalia Mermela i Dawid Hildebrand, którzy powitali wszystkich zebranych. Następnie katecheta ZSRCKU Waldemar Ganda uroczyście odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza, opowiadający o narodzinach Jezusa. Później głos zabrali: ks. Sławomir Grośty oraz Izabela Kałek – dyrektor ZSRCKU. Wygłosili oni okolicznościowe przemówienia i złożyli wszystkim zebranym świąteczne oraz noworoczne życzenia, po których nastąpiło wspólne łamanie się opłatkiem.

Gdy umilkły słowa życzeń pojawiła się muzyka. W części artystycznej wieczoru wystąpił Chór „Polanie” z ZSRCKU pod dyrekcją Jadwigi Markiewicz z repertuarem kolęd i pastorałek ludowych. Po nim trzy kolędy zagrał Zespół Muzyczny ZSRCKU pod kierunkiem Bartłomieja Czekały w składzie: Dominika Adamczak, Judyta Adamczak, Natalia Mermela, Ewelina Olejniczak, Rafał Pekal, Jędrzej Cebulski i Robert Fornalczyk.

Zespół zaprezentował tradycyjne kolędy: „Przybieżeli do Betlejem” i „Wśród nocnej ciszy” w nowoczesnych aranżacjach, a także nową pastorałkę „Kołysanka dla Jezusa”.

Na koniec na scenie pojawił się zespół wokalno - muzyczny Los Belferados, złożony z nauczycieli naszej szkoły, czyli :Stefana Szuberli – gitara basowa, śpiew, Marka Dudy – instrumenty klawiszowe, śpiew, Marcina Rozszczypały - śpiew, Tomasza Kubaczyka - akordeon i Bartłomieja Czekały – śpiew, gitara elektryczna. Wykonał on dwie pastorałki: „Bardzo cichą noc” oraz „Dzień jeden w roku”.

Po wysłuchaniu kolęd i pastorałek wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli do wigilijnego stołu. Później zjawił się także Św. Mikołaj z workiem prezentów, które wręczał tegorocznym maturzystom. A po odjeździe Mikołaja do późnych godzin wieczornych trwało wspólne kolędowanie.

B.Czekała


Komentarze