Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy

statystyka


A A A

Nasze sukcesy

Sukcesy uczniów naszej szkoły w sporcie, olimpiadach, konkursach...

 • Sukces Ani Korczyńskiej

  dodano: 2015-02-04 23:43


  Tegoroczny, jubileuszowy XV Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek we Lwówku cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka kultury zaprezentowało się ponad 300 wykonawców z całej Wielkopolski wśród nich dwie uczennice z Technikum w Trzciance: Marcelina Wiśniewska i Anna Korczyńska.


 • „20 Sekund Od Złota”

  dodano: 2014-11-30 19:30


  W poniedziałek 24.11.2014 uczniowie (piłkarze) z naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego w Halowej Piłce Nożnej w Opalenicy. Uczniowie do reprezentacji szkolnej zostali wybrani przez Pana W. Jucha jako najlepsi zawodnicy podczas zawodów piłki nożnej, które odbyły się w naszej szkole. W turnieju w Opalenicy brały udział wszystkie Szkoły Ponadgimnazjalne z naszego powiatu.


 • Uczniowie naszej Szkoły na OWiUR w Nawojowej

  dodano: 2014-06-17 22:21


  W dniach 6-7czerwca 2014 r. w Zespole Szkół w Nawojowej w powiecie nowosądeckim odbyły się XXVIII centralne eliminacje Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.


 • Sukcesy uczniów naszej szkoły na OWiUR

  dodano: 2014-05-01 03:07


  Po raz kolejny nasza szkoła była gospodarzem Okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.


 • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu

  dodano: 2014-04-07 20:25


  Uczniowie Zespołu Szkół RCKU w Trzciance w zawodzie technik architektury krajobrazu mogą pochwalić się udziałem w kolejnych konkursach zawodowych. Tym razem uczestniczyli w Gdańsku dniach 27-28 marca w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Architekturze Krajobrazu. Szkołę z Trzcianki reprezentowali uczniowie klasy IV: Anna Hoffman, Monika Dworzyńska i Piotr Marciniak, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w szkolnym etapie.


 • ZDOBYLIŚMY III MIEJSCE

  dodano: 2013-12-10 01:06


  W Zbąszyniu dnia 02.12.2013 odbyły się jak co roku Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Halowej Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Udział w turnieju wzięło 7 szkół.


 • Nasi szczypiorniści najlepsi w Powiecie Nowotomyskim

  dodano: 2013-11-08 22:05


  Pięć drużyn rywalizowało 5.11.2013r. w Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Turniej rozgrywano systemem „ każdy z każdym”. Zawody przeprowadzono w hali OSIR w Opalenicy. Mecze sędziowali: Anna Duda i Ryszard Białas. Piłkarze ręczni z Trzcianki zaprezentowali świetną formę i pokazali, że walczy się do ostatniej sekundy.


 • WYGRAŁA "BOGINI MOKRADEŁ"

  dodano: 2013-11-06 23:50


  Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili swoje duże talenty artystyczne. Nie trzeba przecież przypominać Zespołu Pieśni i Tańca „Polanie”, składającego się z naszych uczniów, który koncertuje nie tylko w Polsce, ale też za granicami kraju. Często słyszymy o osiągnięciach działającej od 25 lat sekcji plastycznej. Możemy podziwiać wiele prac florystycznych i decoupage, wykonywanych w ramach różnego rodzaju kursów i imprez na terenie szkoły.


 • Zdobyłyśmy II miejsce w powiecie

  dodano: 2013-11-05 01:24


  Dnia 28 października w Opalenicy uczennice naszej szkoły brały udział w Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt.


 • WYGRALIŚMY! Nauczyciele, uczniowie i absolwenci z Trzcianki.

  dodano: 2013-10-16 00:22


  W Opalenicy z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12.X.2013 odbył się kolejny już turniej Piłki Siatkowej. W naszym zespole występowali nauczyciele, uczniowie i absolwenci naszej szkoły. W turnieju udział brało 5 zespołów: Grodzisk Wlkp., Grupa Piątkowa z Opalenicy , Nauczyciele z Opalenicy, Absolwenci z Opalenicy oraz „MY” ZS RCKU Trzcianka jako reprezentacja Gminy Kuślin.


 • Sukces Mateusza Wosińskiego

  dodano: 2013-10-01 22:21


  Podczas odbywającej się w miniony weekend wystawy Agro Show w Bednarach k. Poznania na stoisku Polskiego Wydawnictwa rolniczego odbył się II Ogólnopolski Wielobój Rolniczy. Konkurs ten adresowany jest dla młodzieży ze szkół rolniczych i łączy w sobie sprawdzenie wiedzy rolniczej uczniów ze sprawdzeniem ich sprawności fizycznej.


 • Sukcesy Zespołu Pieśni i Tańca „Polanie”

  dodano: 2013-10-01 00:10


  Nie wszyscy wiedzą, że Zespół Pieśni i Tańca „Polanie” działa przy Zespole Szkół RCKU im. Gen D. Chłapowskiego już od ponad 54 lat. Od początku swego istnienia dba o kultywowanie tradycji choreograficznych i muzycznych różnych regionów Polski. Jest znakomitym ambasadorem szkoły, lokalnego środowiska, a także kraju. „Polanie” cieszą się niezmienną popularnością, świadczy o tym ilość koncertów prezentowanych podczas imprez lokalnych, regionalnych, a także krajowych i zagranicznych. W swoim repertuarze „Polanie” mają polskie tańce narodowe: Polonez, Mazur, Krakowiak, Kujawiak z Oberkiem, a także tańce regionalne, poza Wielkopolską (Szamotuły i Pięczkowo),tancerze prezentują również folklor łowicki, krakowski i żywiecki w strojach zgodnych charakterem regionu.