Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Nasza szkoła triumfatorem XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności RolniczychZespół Szkół RCKU w Trzciance nie miał sobie równych podczas najważniejszego etapu XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. To właśnie w naszej szkole zmagało się 221 olimpijczyków, którzy walczyli nie tylko o zwycięstwo, ale przede wszystkim o zrealizowanie własnych planów, jakimi dla wielu było zdobycie indeksu na wymarzona uczelnię. 11 bloków tematycznych, w jakich startowali uczniowie, musiało najpierw zaliczyć godzinny test składający się z 60 pytań, a następnie wykonać 3 zadania praktyczne.

Ogromne wyróżnienie, jakim było wytypowanie naszej szkoły do organizacji najpierw eliminacji okręgowych, a później eliminacji centralnych XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, przyniosło podwójny sukces. Najpierw zdobyliśmy puchar dla Najlepszej Szkoły w eliminacjach okręgowych, a w ubiegłą sobotę otrzymaliśmy puchar dla Najlepszej Szkoły podczas eliminacji centralnych Olimpiady.

Taki sukces to z pewnością powód do dumy, bowiem po raz kolejny potwierdziliśmy, że nasz model kształcenia zawodowego nie tylko pozwala przygotować świetnie wykwalifikowanych zawodowców, ale także udowodniliśmy, że potrafią oni stawać w szranki z innymi szkołami , zdobywać wyróżnienia i nagrody, a także spełniać marzenia, bowiem zdobywając indeksy na wyższe uczelnie, świadomie kształtują swoje kariery.

Tym razem naszą szkołę reprezentowała siódemka uczniów, którzy w ostatecznej klasyfikacji uplasowali się na następujących lokatach:
  1. Dominika Stolpe –produkcja zwierzęca /I miejsce/
  2. Natalia Bartkowiak – gastronomia /III miejsce/
  3. Dominika Kędziora – technologia gastronomiczna /VI miejsce/
  4. Kinga Kapłon – architektura krajobrazu /XXII miejsce/
  5. Krzysztof Szofer – produkcja roślinna /I miejsce/
  6. Karol Jędrzejewski – produkcja roślinna /V miejsce/
  7. Michał Krawczyk – produkcja zwierzęca /V miejsce/
Gratulacje należą się także opiekunom naszych Olimpijczyków : p. prof. Monice Pietrakowskiej, p.prof. Jadwidze Pietrzak, p.prof. Agnieszce Łodyga, p. prof. Markowi Dudzie oraz p. prof. Bogusławowi Zboralskiemu.

Tak wspaniałych wrażeń i tylu emocji nie przeżywaliśmy już dawno :) Teraz nadszedł czas odpoczynku dla Olimpijczyków, ale i czas intensywnego myślenia dla Profesorów, bo kolejne eliminacje Olimpiady, na szczeblu szkolnym, już w październiku.


  

Komentarze