Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Narodowe Czytanie w szkolnej bibliotece


Uczniowie Technikum w Trzciance zainaugurowali nowy rok szkolny 2016/2017 włączając się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie , organizowaną przez Prezydenta RP od 2012 roku. W ramach tej akcji czytano już „Pana Tadeusza”, dzieła Fredry, Trylogię oraz „Lalkę”. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. „ Quo vadis” Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

2 września 2016 w bibliotece szkolnej młodzież klas pierwszych, drugich i trzecich trzcianeckiego technikum po raz kolejny mogła zapoznać się z bogatą twórczością Henryka Sienkiewicza, jej specyfiką i znaczeniem w kształtowaniu narodowej tożsamości. Uczniowie obejrzeli przygotowane pod kierunkiem pani Moniki Stodółki przez Koło Miłośników Biblioteki prezentacje w ciekawy sposób ukazujące historię powieści i adaptacji filmowych Quo vadis. Centralnym punktem programu było czytanie najciekawszych fragmentów różnych części tego dzieła, i lustrowane scenami filmowymi.

Narodowe Czytanie” stało się wspaniałą okazją, by raz jeszcze przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów. Miejmy nadzieję , że kolejna edycja tej akcji spotka się z tak samo dużym zainteresowaniem uczniów trzcianeckiej Szkoły.

Komentarze