Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A
 • Los Belferados
  Los Belferados
 • B.B.King
  B.B.King
 • Stewe Wonder
  Stewe Wonder
 • Ricky Martin
  Ricky Martin
 • Shaki'n Dudi
  Shaki'n Dudi
 • Tom Jones
  Tom Jones

Muzyka łączy pokolenia


Każdy z nas ich zna, wszyscy wiemy jakich przedmiotów uczą. Doskonale znamy ich na co dzień przy prowadzeniu zajęć lekcyjnych... Jednak druga odsłona ich talentu była dla nas miłym zaskoczeniem!!! Tym razem postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z szkolnym zespołem "Los Belferados" składającym się z samych nauczycieli:
B.Czekała, M.Rozszczypała, T.Kubaczyk, M.Duda, S.Szuberla, którzy działają pod pseudonimami: B.B. King, Ricky Martin, Tom Jones, Shaki’n’ Dudi, Steve Wonder! Członkowie zespołu są ostatnio bardzo zabiegani, dlatego udało nam się tylko spotkać na chwilę z Markiem Dudą, Tomaszem Kubaczykiem i Bartłomiejem Czekałą. Pytaliśmy ich o wspólną, muzyczną inicjatywę.

Piątka nauczycieli uczących całkiem odmiennych przedmiotów zakłada zespół muzyczny. Jak do tego doszło?
Marek Duda: Posiadamy te same zainteresowania, umiejętności, chęć spędzenia wspólnego czasu i muzykowania razem. Myśl o założeniu zespołu powstała w listopadzie 2008 roku. Inicjatorem założenia Belferados był Bartek Czekała. Reszta z nas chętnie i w dość szybkim czasie się zgodziła. I tak do tego doszło ;D

Zespół nosi nazwę "LOS BELFERADOS".Skąd taki pomysł?
Tomasz Kubaczyk: Jest to latynoska nazwa, lecz ma w sobie część naszego powołania. BELFER to nauczyciel, a LOS to po prostu to, co nas czeka...

Utwory muzyczne, które do tej pory usłyszeliśmy, to znane, zabawne i porywające melodie. Czy nadal będą one aż tak wybuchowe?
Bartłomiej Czekała: Jak do tej pory gramy utwory czysto tematyczne (Wigilia, Walentynki), więc jest to repertuar zależny od sytuacji. Gramy to, co sprawia nam przyjemność. A co najważniejsze, nasze gusta muzyczne są zbliżone. To jest podstawa dobrej współpracy w zespole.
Marek Duda: Oczywiście nie odcinamy się od czegoś ambitniejszego ;D

Strony: 1 2 Następna »

Komentarze