Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Liro Ty moja śpiewna


Jak co roku, reprezentacja naszej szkoły wybrała się na Szkolny Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej do pniewskiego liceum. Była to już 8 edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznym przeglądzie udział wzięło 56 uczestników z prawie 30 wielkopolskich szkół średnich i gimnazjów.

Na popularnej „Lirze” naszą szkołę reprezentowała 6-cio osobowa ekipa: Dominika Adamczak – śpiew, Judyta Adamczak – śpiew, Ewelina Olejniczak – śpiew, Natalia Mermela – śpiew, Jędrzej Cebulski – gitara elektryczna i Rafał Pękal – instrumenty klawiszowe. Zabrakło naszego basisty – Roberta Fornalczyka, który poważnie zachorował i musiał zostać w domu.

Nasze solistki zaprezentowały każda po jednym utworze, natomiast wspólnie wykonały jeden utwór: „Tam, gdzie niebo z ziemią się splata (Epitafium dla Natalii)”. Oto ich repertuar:

- Dominika Adamczak zaśpiewała wiersz Felicji Kruszewskiej „Brzoskwinie” z muzyką Piotra Mańki (akompaniator B. Czekała)
- Judyta Adamczak wykonała autorską piosenkę Tomasza Żółtki pt: ” Kochaj mnie i dotykaj” (akompaniatorzy: J. Cebulski, R. Pękal i B. Czekała)
- Ewelina Olejniczak zaprezentowała utwór „Miłość”, którego autor słów jest nieznany, a muzykę skomponowała Ewa Świątczak (akompaniatorzy: R.Pękal i B.Czekała)
- Natalia Mermela przedstawiła piosenkę Roberta Kasprzyckiego „Niebo do wynajęcia” (akompaniatorzy: J.Cebulski, R.Pękal i B.Czekała)

Niestety, nikomu z naszych reprezentantów nie udało się zdobyć żadnej z trzech głownych nagród. Konkurencja była naprawdę duża. Grand prix przeglądu przypadło Magdalenie Stachurze z LO w Obornikach.

Zwyciężczyni gratulujemy, a my zawitamy za rok znów na pniewskiej „Lirze” z nowym repertuarem. Może wtedy się uda...?

Bartłomiej Czekała


Komentarze