Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Drzwi otwarte 2012


W ramach trwających już od lutego działań promujących naszą szkołę w dniu 31 marca 2012 r. odbyły się Drzwi Otwarte pod hasłem: „Dobry zawód w dobrej szkole”.

Zainteresowanie ofertą szkoły znalazło potwierdzenie w dużej liczbie odwiedzających i zainteresowanych nią gimnazjalistów i ich rodziców. Przez trzy godziny placówkę zwiedziło przeszło 300 osób przybywając nie tylko z terenu powiatów: nowotomyskiego, szamotulskiego i grodziskiego,, ale również z dalszych okolic: Poznania, Zielonej Góry czy Gorzowa Wlkp.

Organizatorzy, jak zwykle przygotowali dla gimnazjalistów wiele atrakcji. Miłośnicy rolnictwa mogli odbyć krótki kurs nauki jazdy ciągnikiem rolniczym, wielbiciele koni mieli okazję do odbycia lekcji nauki jazdy konnej dla poczatkujących lub zaawansowanych, a fani technologii informatycznych sprawdzali swoje siły w programowaniu robotów i ich sterowaniem podczas specjalnego wyścigu. Nie lada gratkę mieli także gimnazjaliści chcący kształcić się dalej na kierunku żywieniowym. Mogli oni przygotować samodzielnie posiłek w szkolnej pracowni gastronomicznej, a także podpatrzeć jak robią to ich starsi koledzy. Dla wszystkich uczniowie klas żywieniowych przygotowali specjalna kawiarenkę z mnóstwem darmowych przysmaków do skosztowania. Wszystkim gimnazjalistom i ich rodzicom zaprezentował się także Zespół Pieśni i Tańca „Polanie”, który wykonał ludowe tańce i śpiewy z terenu Wielkopolski. Oprócz tego na szkolnych korytarzach prezentowały się poszczególne sekcje sportowe, plastyczne, teatralne i muzyczne działające w szkole, a poza jej murami uczniowie klas w zawodzie technik architektury krajobrazu prezentowali swoje umiejętności w przyszkolnych ogrodach dydaktycznych.

W następnym roku szkolnym w naszej szkole będzie można podjąć naukę w pięciu kierunkach kształcenia: technik informatyk, technik rolnik, technik hodowca koni, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu.

B.Czekała

Komentarze