Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

Drzwi otwarte 2009


Koniec marca to zawsze czas, w którym drzwi naszej szkoły otwierają się dla tych, którzy chcą swoją edukację ponadgimnazjalną kontynuować w ZSRCKU w Trzciance. Tegoroczne spotkania gimnazjalistów i ich rodziców z dyrekcją, nauczycielami i uczniami naszej szkoły odbyły się w sobotę 28 marca.

Od godziny 10:00 wszyscy chętni mogli zwiedzać cały kompleks budynków i obiektów należących do naszej szkoły. W budynku głównym zwiedzający mogli obejrzeć prezentację dotyczącą ZSRCKU i wszystkich proponowanych w niej kierunków kształcenia, sale lekcyjne przeznaczone do nauki w poszczególnych kierunkach oraz zobaczyć efekty pracy naszych uczniów w różnych kołach zainteresowań. Na parterze znajdowało się stanowisko pracy sekcji plastycznej, na sali gimnastycznej można było podziwiać występy Zespołu Pieśni i Tańca „Polanie”, w siłowni swoje zajęcia miała sekcja sportowa, a na drugim piętrze występował szkolny zespół muzyczny. Oprócz tego na parterze w swojej siedzibie przyjmował gości nasz samorząd uczniowski, w bibliotece szkolnej można było zobaczyć film zawierający różne wydarzenia kulturalne z życia szkoły, a na drugim piętrze uczniowie technikum żywienia częstowali gimnazjalistów swoimi wypiekami w szkolnej kawiarence.

Zwiedzający mogli także obejrzeć przyszkolny pałac oraz internat, a także budynek mechanizacji, w którym pokaz swoich umiejętności prezentowali uczniowie technikum rolniczego. Obok budynku mechanizacji odbywały się zajęcia z nauki jazdy ciągnikiem rolniczym oraz samochodem. Natomiast w budynku ujeżdżalni pokaz jazdy konnej urządzili uczniowie klas technikum hodowli koni. Dodatkowo chętni gimnazjaliści mogli przejechać się po terenie szkoły bryczką konną.

Na wszystkich stanowiskach prezentujących poszczególne kierunki kształcenia obecni byli nauczyciele uczący przedmiotów w danym profilu, którzy udzielali zainteresowanym szczegółowych informacji. Tegoroczne Dni Otwarte przyciągnęły do naszej szkoły wielu gimnazjalistów. Mamy nadzieję, ze oferta szkoły jest odpowiedzią na ich pasje i zainteresowania, i że we wrześniu spotkamy się ponownie w szkolnych murach.

B.Czekała


Komentarze