Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy

statystyka


A A A

DROGA DO SUKCESU wiedzie przez naszą szkołę...W ciągu kilku ostatnich miesięcy nasi uczniowie wraz z nauczycielami tworzyli szkolną grę planszową. W ten sposób uczniowie mogli w praktyce wykazać się kreatywnością i realizacją swoich pomysłów w praktyce. Inicjatywa stworzenia gry mogła być zrealizowana dzięki hojności naszych sponsorów do których zaliczamy:

OGRODY Dr Dariusz Pietrakowski, Kozłowo
GOŚCINIEC HALSZKA Marcin Wachowiak, Kuślin
EUROMATIK Agnieszka Kasztelan, Lwówek
GOSPODARSTWO ROLNE Przemysław Dziamski, Michorzewo
USŁUGI REMONTOWO&BUDOWLANE Andrzej Bartkowiak, Brody
PPU MARS-POL SPÓŁKA Z O.O., Nowy Tomyśl

Gra planszowa polega na przejściu przez bogaty i różnorodny teren szkolny i odpowiadaniu na pytania dotyczące wiedzy zdobywanej w szkole na nauczanych kierunkach. W trakcie gry występują wydarzenia, które w życiu szkoły miały miejsce w ostatnim czasie. Mają one wpływ na przebieg rozgrywki. Wygrywa ten gracz, którzy pierwszy przejdzie drogę do sukcesu wykazując się posiadaną wiedzą, zdobytymi doświadczeniami oraz porcją szczęścia.

Rozgrywka trwa średnio 30 minut i przewidziana jest dla 2-5 osób w wieku powyżej 12 lat. Gra stanowi ciekawe ugruntowanie posiadanej wiedzy i jej poszerzenie o dziedziny życia nauczane w najlepszej szkole rolniczej w Polsce! Konstrukcja gry i jej zasady zachęcają do aktywnego uczestniczenia i do ostatnich rzutów kostką trzymają w napięciu.

Teraz także każdy rodzic będzie mógł sam sprawdzić swój poziom umiejętności i szczęścia oraz dowiedzieć się jaką wiedzę i doświadczenia może uzyskać jego dziecko w szkole w Trzciance!

Premiera gry miała miejsce w trakcie Drzwi Otwartych 25 kwietnia 2017 r. w trakcie których zaprezentowana została uczniom klas gimnazjalnych jako syntetyczna porcja wiedzy szkolnej i wydarzeń jakie dzieją się w Zespole Szkół RCKU w Trzciance. Wśród naszych uczniów gra okazała się fascynującą i ciekawą formą realizacji zajęć lekcyjnych oraz wzbudzała w nich chęć poszerzania wiedzy.

Współtwórcami gry DROGA DO SUKCESU są:

Opracowanie graficzne: REVITUS Waldemar Ganda, Opalenica, Zuzanna Adamczak, Julia Basińska
Pomysłodawcy gry: Magdalena Perz, Paulina Turkot, Hanna Gumny, Piotr Kurasz, Piotr Kalemba, Paweł Klorek, Zofia Woźniak, Karina Rożek, Wiktoria Łodyga, Joanna Borowiak, Martyna Barkowska oraz Idzi Michalczak.

Dziękujemy serdecznie firmie GroDruk z Grodziska Wielkopolskiego za profesjonalne przygotowanie plansz i kart do gry.

Komentarze