Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A
  • Prowadzący debatę
    Prowadzący debatę

Debata „Czy Masz prawo do…?”


W dniach 10-12 marca aula przyszkolnego pałacu zamieniła się w studio telewizyjne. Doskonale znany wszystkim nauczyciel naszej szkoły Waldemar Ganda wpadł na pomysł zorganizowania debaty telewizyjnej, w trakcie której zaproszeni goście będą poruszać problemy związane z prawami człowieka.

Debaty toczyły się na żywo i były nagrywane kamerami. Gośćmi Trzcianka TV (taką nazwę nosi kanał telewizyjny, transmitujący debaty) byli m. in.: Michał Królik – radny gminy Duszniki i nauczyciel w naszej szkole, Anna Kozańska – nasz szkolny pedagog i pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Tomyślu, ksiądz Piotr Świerczyński z Poznania oraz ksiądz Zbigniew Wiśniewski z Opalenicy. Także nasi uczniowie, Judyta Adamczak (III TE), Dawid Hildebrand (Ii TI) i Piotr Nejczyk (I THK), zajęli wygodne miejsca naprzeciw zaproszonych gości i toczyli z nimi ciekawą dyskusję.

Tematem debaty były bowiem prawa człowieka w Polsce i na świecie. Prowadzący dyskusję Bartłomiej Czekała i Tomasz Kubaczyk pytali zaproszonych gości o prawa człowieka do wolności i do życia w aspekcie kary śmierci, homoseksualizmu i działalności sekt. Przyczynkiem do dyskusji były reportaże przygotowane przez Waldemara Gandę.

Jak zgodnie potwierdzali uczestnicy debat, gimnazjaliści z Michorzewa, Dusznik, Lwówka i Wąsowa, debata była bardzo ciekawa, a momentami nawet burzliwa. Każdy mógł zabrać w niej głos, także publiczność gimnazjalna, często z tego prawa korzystająca.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie debatą jej organizatorzy rozważają kolejne dyskusje na wizji w kanale Trzcianka TV.

B.Czekała


Komentarze