Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

BILARDOWI MISTRZOWIE W NASZEJ SZKOLE :)W naszej szkole odbył się pokaz bilardowy z udziałem naszego ucznia Karola z klasy 2 b i jednego z najlepszych zawodników polskiego i międzynarodowego bilardu - Radosławem Babicą. Na pokazie pan Radosław tłumaczył uczniom podstawowe zasady tego sportu. Po krótkim wprowadzeniu wraz z Karolem pokazywali różne triki bilardowe i proste sztuczki, którymi nasi uczniowie mogliby zaskoczyć znajomych. Ponadto uczniowie mogli sami spróbować swoich sił przy stole bilardowym. Na zakończenie oboje zagrali mecz w najpopularniejszą odmianę czyli 8-bil. Celem tego pokazu, jak powiedział Pan Radosław Babica, było rozpowszechnianie bilardu wśród młodzieży. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Karol zaprezentuje się już jako zdobywca medali Mistrzostw Polski. Kibicujemy mu wszyscy :)

Radosław Babica- to jeden z najlepszych polskich, europejskich jak i światowych zawodników. Jest multimedalistą Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Zdobywa wielu nagród międzynarodowych. W sposób świadomy i konsekwentny upowszechnia bilard w Polsce, przyjmując zaproszenia na pokazy i turnieje. Mieliśmy także przyjemność gościć go w naszej szkole.

Karol Bartkowiak - nasz uczeń i jedyny zawodnik w powiecie nowotomyskim, który gra na zawodach rangi Mistrzostw Polski i zaczyna grać na zawodach międzynarodowych. Choć jego przygoda z bilardem zaczęła się około 5 lat temu. Nigdy nie traktował jej poważnie, aż do momentu gdy okazało się, że ma talent i ogromne umiejętności. Wygrał eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów, ale największe sukcesy ma dopiero przed sobą. Jego droga , dotychczas amatorka, staje się coraz bardziej profesjonalna. Jako osoba trenująca samodzielnie osiągnął bardzo wiele, teraz przychodzi czas na profesjonalne przygotowanie pod kierunkiem trenera. W tym roku znowu zakwalifikował się do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów i tam powalczy o miejsce w kadrze narodowej i o wyjazd na mistrzostwa Europy. Jego ogromną zaletą, oprócz niewątpliwego talentu, jest łatwość nawiązywania kontaktu z publicznością i bark stresu, szczególnie podczas występów prze kamerami.

  

Komentarze