Znak jakości szkoły 2017

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A
RSS

Aktualności

 • „Mięsko, pierożki, pierniczki i ... coś na ząb”


  Kulinarne zmagania w trzcianeckiej szkole to już tradycja. Uczniowie klas: II, III i IV Technikum Żywienia wzięli udział w „Konkursie Gastronomicznym” przygotowanym przez nauczycielki przedmiotów zawodowych: p. Jadwigę Pietrzak i p. Agnieszkę Łodygę. Dzięki przestrzennej i dobrze wyposażonej pracowni żywienia, uczniowie mogli zrealizować swoje kulinarne marzenia.


 • Debata „Czy Masz prawo do…?”


  W dniach 10-12 marca aula przyszkolnego pałacu zamieniła się w studio telewizyjne. Doskonale znany wszystkim nauczyciel naszej szkoły Waldemar Ganda wpadł na pomysł zorganizowania debaty telewizyjnej, w trakcie której zaproszeni goście będą poruszać problemy związane z prawami człowieka. Debaty toczyły się na żywo i były nagrywane kamerami.


 • Muzyka łączy pokolenia


  Każdy z nas ich zna, wszyscy wiemy jakich przedmiotów uczą. Doskonale znamy ich na co dzień przy prowadzeniu zajęć lekcyjnych... Jednak druga odsłona ich talentu była dla nas miłym zaskoczeniem!!! Tym razem postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z szkolnym zespołem "Los Belferados" składającym się z samych nauczycieli...


 • Święto Zakochanych na wesoło


  Tegoroczne Walentynki uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić organizacją montażu słowno – muzycznego. Składały się na niego wybrane sceny z różnych utworów literackich, dotyczące tematyki uczuć międzyludzkich. I tak zgromadzona w auli przyszkolnego pałacu młodzież mogła obejrzeć sceny z „Mitologii” Jana Parandowskiego, „Romea i Julii” Wiliama Szekspira...


 • Szał studniówkowej nocy


  Tegoroczna studniówka naszych maturzystów odbyła się 31 stycznia o godz. 19 w nowo otwartym lokalu HI-FI w Paproci Rozpoczęła się tradycyjnym polonezem przygotowanym przez instruktora tańca i kierownika ZPiT „Polanie” Marcina Rozszczypałę.


 • Przedsmak świąt


  Jak co roku, w naszej szkole odbyło się wigilijne spotkanie pracowników szkoły i mieszkańców internatu. 18 grudnia od 18:00 aula przyszkolnego pałacu pękała w szwach. Uroczystą wieczerzę otworzyli uczniowie – Natalia Mermela i Dawid Hildebrand...


 • Liro Ty moja śpiewna


  Jak co roku, reprezentacja naszej szkoły wybrała się na Szkolny Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej do pniewskiego liceum. Była to już 8 edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznym przeglądzie udział wzięło 56 uczestników z prawie 30 wielkopolskich szkół średnich i gimnazjów.


 • "Myślę, więc jestem"


  Ta starożytna sentencja stała się motywem przewodnim obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które zorganizowane zostały w piątek 10 października w naszej szkole. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod opieką Katarzyny Juchy, Zespół Pieśni i Tańca "Polanie" prowadzony przez Marcina Rozszczypałę oraz Koło Muzyczne pod kierownictwem Bartłomieja Czekały przygotowało uroczystą akademię dla wszystkich nauczycieli i uczniów szkoły.


 • W pogoni za lisem


  Tradycją w naszej szkole stało się coroczne organizowanie "Hubertusa" czyli święta wszystkich miłośników koni. Tym razem odbył się on 7 października. Imprezę zorganizowała klasa IV THK pod opieką instruktorów jazdy: Dominiki Kiełczewskiej-Sawickiej i Marcina Rozszczypały.


 • Proszę, nie bij!


  Problem agresji wśród ludzi nie powstał wczoraj i nie skończy się jutro. Agresja przybierała, przybiera i nadal będzie przybierać różne formy. Ale niezależnie od tego, w jaki sposób dotyka ona człowieka, trzeba ją zwalczać i starać się jej skutecznie przeciwdziałać. Szkoła, do której wszyscy ludzie w pewnym okresie swojego życia uczęszczają, to miejsce, gdzie agresja pojawia się bardzo często. Dlaczego?


 • Dzień Buraka Cukrowego w Trzciance


  18 czerwca po raz kolejny w Trzciance odbył się Dzień Buraka Cukrowego. Organizatorami tej cyklicznej imprezy byli Nordzucker Polska S.A. w Opalenicy oraz nasza szkoła.


Strony: « Poprzednia 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35