Znak jakości szkoły 2017

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A
RSS

Aktualności

 • "Dzień Patrona" i ślubowanie klas pierwszych.


  W naszej szkole szczególne znaczenie ma obchodzony rokrocznie „Dzień Patrona Szkoły”. Jest to bowiem nie tylko okazja do przypomnienia niezwykłej biografii Dezyderego Chłapowskiego, ale także chwila zadumy nad wartościami, do których był przywiązany i które winny stać się punktem odniesienia dla naszych uczniów.


 • Praktyki zagraniczne naszych uczniów.


  Uczniowie naszego Technikum, kształcący się w zawodzie technik rolnik brali udział w programie zagranicznych staży zawodowych realizowanych pod nazwą „Nowe umiejętności – większe szanse na europejskim rynku rolnym – staż zawodowy uczniów szkół rolniczych”, którego beneficjentem było Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu.


 • Tydzień Technika architektury krajobrazu


  Październik to szczególny miesiąc dla uczniów, którzy w naszej szkole kształcą się na kierunku technika architektury krajobrazu. Każdego roku bowiem, właśnie na ten okres, przypada Tydzień Zawodu, w którym adepci tej sztuki prezentują swoje umiejętności na szkolnych korytarzach, w szkolnym ogrodzie, a także rozwijają zdolności dzięki projektom i zajęciom zawodowym. Także w tym roku szkolne korytarze zamieniły się, w budzące spore zainteresowanie, ogrody, w których nie tylko można było usiąść i odpocząć od szkolnej codzienności, ale także przenieść się w odległe przyrodniczo miejsca, np. na pustynię, czy w ogrody śródziemnomorskie.


 • DZIEŃ CHŁOPAKA


  Obchodzony w wielu krajach DZIEŃ CHŁOPAKA to także sposobność do ofiarowania słodkich upominków naszym Panom. W tym dniu przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego miały niewątpliwą przyjemność częstowania wszystkich przedstawicieli płci męskiej cukierkami. Wraz ze słodkościami składały także życzenia spełnienia marzeń, radości i tego, by takich słodkich dni było jak najwięcej.


 • WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH


  Zgodnie z tradycją szkolną, we wrześniu organizowany jest dla klas pierwszych wyjazd integracyjny. Także obecni pierwszoklasiści, w środę, ruszyli do Porażyna, by na terenie pałacu poznawać lepiej swoje koleżanki, kolegów i wychowawców.


 • AKCJA KRWIODAWSTWA


  uż na początku roku szkolnego odbyła się w naszej szkole kolejna Akcja Krwiodawstwa. Naszych uczniów i pracowników prosiliśmy, by zechcieli przeznaczyć oddana krew dla chłopca z zaprzyjaźnionego gimnazjum, który uległ ciężkiemu wypadkowi.


 • Zajęcia praktyczne w jesiennej odsłonie...


  Nasi uczniowie w zawodzie technik rolnik kontynuują cotygodniowe zajęcia praktyczne. W tym tygodniu ruszyli w pole, bowiem nadszedł czas na ponowne zasiewy zbóż ozimych. Zaczynają tradycyjnie od orki siewnej, potem uprawy agregatem, a później będą siać.


Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 60 Następna »