Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A
RSS

Aktualności

 • Z wizytą na Wiejskiej.

  dodano: 2015-10-30 21:41


  22 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi, dzięki uprzejmości Posła RP Romualda Ajchlera , mieli okazję zwiedzić polski parlament. Poseł, który bardzo dobrze sprawdził się w roli przewodnika grupy liczącej prawie 50 osób, ciekawie opowiadał o pracy parlamentarzystów i pokazał wiele miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających Sejm, m.in. salę kolumnową, sale komisji sejmowych, pomieszczenia klubów poselskich czy kaplicę sejmową.


 • "Dzień Patrona" i ślubowanie klas pierwszych.

  dodano: 2015-10-27 23:38


  W naszej szkole szczególne znaczenie ma obchodzony rokrocznie „Dzień Patrona Szkoły”. Jest to bowiem nie tylko okazja do przypomnienia niezwykłej biografii Dezyderego Chłapowskiego, ale także chwila zadumy nad wartościami, do których był przywiązany i które winny stać się punktem odniesienia dla naszych uczniów.


 • Praktyki zagraniczne naszych uczniów.

  dodano: 2015-10-27 23:30


  Uczniowie naszego Technikum, kształcący się w zawodzie technik rolnik brali udział w programie zagranicznych staży zawodowych realizowanych pod nazwą „Nowe umiejętności – większe szanse na europejskim rynku rolnym – staż zawodowy uczniów szkół rolniczych”, którego beneficjentem było Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu.


 • Tydzień Technika architektury krajobrazu

  dodano: 2015-10-19 19:42


  Październik to szczególny miesiąc dla uczniów, którzy w naszej szkole kształcą się na kierunku technika architektury krajobrazu. Każdego roku bowiem, właśnie na ten okres, przypada Tydzień Zawodu, w którym adepci tej sztuki prezentują swoje umiejętności na szkolnych korytarzach, w szkolnym ogrodzie, a także rozwijają zdolności dzięki projektom i zajęciom zawodowym. Także w tym roku szkolne korytarze zamieniły się, w budzące spore zainteresowanie, ogrody, w których nie tylko można było usiąść i odpocząć od szkolnej codzienności, ale także przenieść się w odległe przyrodniczo miejsca, np. na pustynię, czy w ogrody śródziemnomorskie.


 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  dodano: 2015-10-06 13:03


  Obchodzony w wielu krajach DZIEŃ CHŁOPAKA to także sposobność do ofiarowania słodkich upominków naszym Panom. W tym dniu przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego miały niewątpliwą przyjemność częstowania wszystkich przedstawicieli płci męskiej cukierkami. Wraz ze słodkościami składały także życzenia spełnienia marzeń, radości i tego, by takich słodkich dni było jak najwięcej.


 • WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

  dodano: 2015-10-06 12:54


  Zgodnie z tradycją szkolną, we wrześniu organizowany jest dla klas pierwszych wyjazd integracyjny. Także obecni pierwszoklasiści, w środę, ruszyli do Porażyna, by na terenie pałacu poznawać lepiej swoje koleżanki, kolegów i wychowawców.


 • AKCJA KRWIODAWSTWA

  dodano: 2015-10-06 12:49


  uż na początku roku szkolnego odbyła się w naszej szkole kolejna Akcja Krwiodawstwa. Naszych uczniów i pracowników prosiliśmy, by zechcieli przeznaczyć oddana krew dla chłopca z zaprzyjaźnionego gimnazjum, który uległ ciężkiemu wypadkowi.


 • Zajęcia praktyczne w jesiennej odsłonie...

  dodano: 2015-10-06 12:45


  Nasi uczniowie w zawodzie technik rolnik kontynuują cotygodniowe zajęcia praktyczne. W tym tygodniu ruszyli w pole, bowiem nadszedł czas na ponowne zasiewy zbóż ozimych. Zaczynają tradycyjnie od orki siewnej, potem uprawy agregatem, a później będą siać.


 • Naszej szkole patronować będzie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

  dodano: 2015-06-17 20:47


  Starania trzcianeckiego technikum, zmierzające do nieustannego podnoszenia poziomu kształcenia, znalazły swoje potwierdzenie w umowie patronackiej, jaką 15 maja 2015 roku podpisała, przy udziale Starosty Nowotomyskiego, Dyrektor Szkoły, mgr inż. Izabela Kałek z prof. dr hab. Moniką Kozłowską – Prorektorem ds. Studiów , reprezentującą Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Patronat ten ma na celu przede podjęcie współpracy dydaktyczno – naukowej między placówkami, co pozwoli uczniom trzcianeckiej szkoły nie tylko uczestniczyć w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez wykładowców uniwersyteckich, ale poznawać uczelnię, która często stanowi naturalny wybór na drodze edukacyjnej.


 • WYCIECZKA DO DRAWIEŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO

  dodano: 2015-06-17 15:00


  W dniach 1-3 czerwca 2015 r. grupa 27 śmiałków wraz z trzema opiekunami wyruszyła na pełną przygód wyprawę. Miejscem przeznaczenia była niewielka miejscowość – Prostynia, leżąca o rzut granatem od poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim.


Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 46 Następna »