Znak jakości szkoły 2017

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A
RSS

Aktualności

 • Wycieczka zawodowa - techników architektury krajobrazu


  Nasi architekci krajobrazu wzięli udział w warsztatach - "Szycie metodą smockowania". Zajęcia poprowadziła p. Dorota Jasiak w School of Form w Poznaniu, a przy okazji na znawców przyrody przystało, oglądali zaćmienie słońca.


 • Wycieczka zawodowa rolników


  Nasi uczniowie w zawodzie technik rolnik odwiedzili w miejscowości Jelonek przedstawicielstwo firmy KUHN, światowego lidera w produkcji maszyn rolniczych.


 • TGP 3.0 wyłoniła szkolnego mistrza gry w warcaby!


  W poniedziałek po uroczystościach okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie zgłoszeni do TGP 3.0 uczestniczyli w kolejnej konkurencji rywalizacji. Tym razem sprawdzaliśmy zmysł taktyczny w warcabach. Uczestnicy rozegrali 4 rundy gier z losowo wybranymi rywalami. Za zwycięstwo każdy zawodnik otrzymywał po 1 punkcie a dodatkowe punkty mógł uzyskać za liczbę ocalałych pionków i damek.


 • Nasza krew darem naszych serc!


  24 marca 2015 roku przeprowadzono kolejną akcję krwiodawstwa w naszej szkole. Drugi raz w 2015 roku na naszej szkoły zawitał krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. W trakcie akcji krwiodawstwa oddano łącznie 12,15 litra krwi pełnej. Krew oddało łącznie 27 osób w skład których wchodzili głównie uczniowie naszej szkoły..


 • NASI WETERYNARZE W DZIAŁANIU!


  Zajęcia z anatomii w klasie technika weterynarii to niezwykłe doświadczenie.


 • ...z miarą po parku...


  Zajęcia z pracowni urządzania mają tę specyfikę, że mogą odbywać się na świeżym powietrzu. Tym razem zadaniem naszych architektów była INWENTARYZACJA TERENU. Należało więc nie tylko sprawdzić aktualny skład gatunkowy roślin, ale także rozpoznać rośliny po pędach i przygotować dokumentację.


 • UCZYMY SIĘ, JAK SIĘ UCZYĆ...


  Nasi maturzyści mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez studentki psychologii z SWPS. Tematem było zapamiętywanie i różne jego formy. Dziewczyny podczas zajęć praktycznych pokazywały, jak skuteczniej zapamiętać, jakie warunki stworzyć, by nauka stawała się coraz łatwiejsza.


 • SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI GRUPY ROLNIK


  Klasy II, III, i IV w zawodach technik rolnik i technik hodowca koni uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami grupy zajmującej się dystrybucją środków do produkcji rolnej oraz skupem zbóż, kukurydzy i rzepaku.


 • Regionalne specjały w Szkole


  Uczniowie kształcący się w zawodzie technik- żywienia, w ramach 5 edycji projektu „Tydzień zawodu” odbywającej się w dniach 9-13 marca 2015 ,zajęli się promocją polskiej kuchni a dokładniej regionalnych przysmaków. Pod opieką instruktorek zawodu-nauczycielek: J. Pietrzak, D. Golczak i M. Kościańskiej przygotowali bogatą ofertę smakowitych potraw, prezentując każdego dnia menu z innego regionu Polski.


 • Trzcianka Grand Prix 3.0


  W środę 11 marca na 8 lekcji rozpoczęto rywalizację w ramach uczniowskiego dziesięcioboju o nazwie Trzcianka Grand Prix 3.0. Główną ideą TGP 3.0 jest rozwijanie wśród uczniów zdrowych zasad rywalizacji. Każda z konkurencji polega na bezpośrednim rywalizowaniu, czyli gry komputerowe nie mają u nas racji bytu. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 17 uczniów reprezentujących wszystkie nauczane kierunki i poziomy nauki w Zespole Szkół RCKU w Trzciance.


 • WARSZTATY W KLINICE DLA KONI


  Nasi hodowcy koni wybrali się do kliniki koni w Wygodzie/k. Buku. Spotkanie rozpoczęło się od wykładów na temat : morzyska czyli tzw. kolki, obsługi i pielęgnacji źrebiąt oraz profilaktyki prozdrowotnej.


 • TECHNIK ROLNIK RUSZA W POLE


  Podczas zajęć praktycznych nasi rolnicy zawitali na plantacje pszenicy ozimej i jęczmienia ozimego. Ich zadaniem była ocena stopnia przezimowania tych zbóż, a za pomocą ramki liczono obsadę roślin na m2.


Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 35 Następna »