Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A
RSS

Aktualności

 • UWAGA REKRUTACJA 2018/2019 - Elektroniczny nabór do naszej szkoły

  dodano: 2018-05-10 08:42


  Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie nowotomyskim
  rozpocznie się 14 maja 2018r.


   


 • POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

  dodano: 2018-05-08 21:09


  Przyszedł moment, kiedy musieliśmy pożegnać tych, którzy przez cztery lata byli naszymi uczniami, przyjaciółmi, kolegami. Tych, którzy tworzyli niezwykłą atmosferę szkoły, realizowali projekty, rozwijali się w zawodach, uczestniczyli w wykładach i zajęciach. Byli wśród nich tacy, którzy zasłużyli na szczególne uznanie i otrzymali świadectwa z wyróżnieniem: Katarzyna Brzezińska, Martyna Nowotnik, Ilona Janas, Magdalena Perz, Monika Rajewicz, i Michał Krawczyk.


 • SPOTKANIE Z GIMNAZJALISTAMI :)

  dodano: 2018-05-08 21:03


  Mieliśmy niezwykłą szansę spotkania z gimnazjalistami z Pniew i Michorzewa, którzy tłumnie przybyli do naszej szkoły, by wspólnie z nami spędzić czas i poznać , w jaki sposób funkcjonujemy każdego dnia. To było fantastycznie spędzone przedpołudnie, pełne aktywnego działania, ciekawych rozmów i możliwości poznania nowych osób. Mamy nadzieję, że wkrótce się znów spotkamy! Pozdrawiamy nie tylko Gimnazjalistów, ale także ich Opiekunów :)


 • TRZCIANECKIE TECHNIKUM ZNÓW NAJLEPSZE !

  dodano: 2018-04-24 18:02


  W miniony piątek, w trzcianeckiej szkole prawie 180 uczniów z zachodniej Polski stanęło w szranki w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Ten niezwykle prestiżowy konkurs gromadzi od lat tych, których marzeniem jest nie tylko zdobycie wiedzy i umiejętności związanych z realizowanym zawodem, ale przede wszystkim doskonalenie i możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych. Obok cennych nagród , indeks Uniwersytetu Przyrodniczego jest tym elementem, który stanowi uwieńczenie sukcesu. Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku, grupa uczniów z trzcianeckiej szkoły okazała się bezkonkurencyjna. W bloku produkcji roślinnej I miejsce zajął Michał Piśny, w bloku produkcja zwierzęca po raz kolejny zwyciężył Michał Krawczyk, a II miejsce przypadło Damianowi Wajmanowi. Swoich konkurentów pozostawił w tyle także Emil Lemański, który był najlepszy w bloku mechanizacja rolnictwa. Miejsca trzecie zdobyły Weronika Klorek w bloku weterynaria, najsilniej obsadzonym w tegorocznych zmaganiach, Marta Paleń w architekturze krajobrazu oraz Katarzyna Oleszak w bloku gastronomia. Szkoła w Trzciance zdobyła tytuł najlepiej merytorycznie przygotowanej placówki, a Michał Krawczyk okazał się najlepszym olimpijczykiem.


 • AKCJA "UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ"

  dodano: 2018-04-24 17:25


  Do Polski, a tym samym do Trzcianki wdarła się moda na sleeveface, czyli ubrani w książkę. Fenomenem stały się zdjęcia przedstawiające osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące kreatywne połączenie naszej osobowości z ukrytym książkowym alter ego. Nasi uczniowie poszli nawet krok dalej, projektując oryginalną scenerię do danej książki w szkolnej przestrzeni.


 • PAMIĘTAMY!

  dodano: 2018-04-17 17:43


  13 kwietnia był obchodzony w całej Polsce Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Minęło 78 lat od mordu polskich jeńców wojennych w Katyniu. ,,Katyń-Golgota Wschodu”- pod takim hasłem uczniowie technikum uczcili tę rocznicę. Celem tej uroczystej lekcji historii było przypomnienie tragicznych wydarzeń z dziejów naszej Ojczyzny i upamiętnienie Polaków zamordowanych w 1940 r. przez NKWD w Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie, Charkowie i innych miejscach kaźni w czasach II wojny światowej.


 • Praktyczne podejście do nauki – komiks szkolny!

  dodano: 2018-04-09 15:21


  W naszej szkole wiele się dzieje. Oprócz codziennej nauki i zajęć dodatkowych, tworzymy projekty wykraczające poza typowe schematy. Najlepszym przykładem z ostatnich dni może być stworzenie szkolnego komiksu pt: „Negocjacje w praktyce”. W projekcie uczestniczyli uczniowie z klas: I A, I B i II C. Pod kierownictwem mgr Idziego Michalczaka przedstawili oni pięć sytuacji negocjacyjnych, które można wykorzystać w życiu codziennym. Historie, w tle których prezentowane są tajniki technik negocjacyjnych powstały na bazie doświadczeń uczniów i nauczycieli ZSRCKU w Trzciance. Swoją nieocenioną pomocą służyli także mgr Joanna Dominiak oraz mgr Waldemar Ganda.


 • KROPLA DAJĄCA ŻYCIE!

  dodano: 2018-04-06 13:46


  Po raz ostatni w tym roku szkolnym mieliśmy okazję podzielić się darem życia, uczestnicząc w Akcji Krwiodawstwa. Spośród zarejestrowanych 46 osób, krew oddało 31, a zebraliśmy łącznie 12,859 litrów krwi. Jedna osoba zapisała się jako dawca szpiku. To była także okazja do spotkania z Drużyną Szpiku i zwrócenia uwagi naszych uczniów na zagadnienia związane z możliwością zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. W tym roku prelekcje prowadziła pani Maria Homan, a towarzyszyli jej: Bogusław Ziętarski, Martyna Nowotnik, Milena Jendruch, Katarzyna Serweta i Magdalena Kaczmarek


 • BYLIŚMY NA NAUKOWYCH WAGARACH

  dodano: 2018-04-05 21:47


  Nasi uczniowie postanowili pierwszy dzień wiosny spędzić na naukowych wagarach i wybrali się do Poznania, na Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego.Podczas warsztatów i zajęć pokazywano uczniom, czym pracownicy i studenci Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii zajmują się na co dzień. Okazję do zaprezentowania się miały wszystkie funkcjonujące na wydziale katedry, wśród nich te reprezentujące nauki z zakresu agronomii, biotechnologii, genetyki, gleboznawstwa czy łąkarstwa. Swoje stanowiska miały również Koło Naukowe Studentów Biotechnologii Operon czy Koło Naukowe Rolników. Najważniejsze jest jednak to, że nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach , co pozwoliło w sposób pełniejszy poznać ofertę uczelni.


 • NOWOCZESNE OGRODY MOGĄ BYĆ MALUTKIE

  dodano: 2018-04-05 21:37


  Nasi uczniowie mieli szansę nie tylko obejrzenia, ale takze stworzenia niewielkich ogrodów w słoikach. Koncepcja ta nie tylko stała się niezwykle popularna, ale takze dostarcza wiedzy o sposobie funkcjonowania roślin i budowaniu ekosystemu. Warsztaty były więc nie tylko okazją do stworzenia swojego własnego ogrodu, ale także umożliwiły poszerzenie wiedzy o świecie. A, co najważniejsze, dzięki współpracy z florystkami firmy "Świeżo Ścięte" mieliśmy okazję doskonale się bawić. Dziękując za te jakże pouczające i kreatywne warsztaty, czekamy z niecierpliwością na kolejne !


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 46 Następna »