Znak jakości szkoły 2018

Która z cech Twoim zdaniem jest najważniejsza u nauczyciela:

Uczestniczymy
statystyka
A A A

"Dni Otwartych Skarbów" 2015


W sobotę, 11 kwietnia, w Zespole Szkół RCKU w Trzciance, odbyły się DNI OTWARTYCH SKARBÓW. W ramach tej akcji rodzice i gimnazjaliści mieli okazję nie tylko zobaczyć szkołę i jej otoczenie, ale także poznać nauczycieli i uczniów reprezentujących kierunki kształcenia proponowane w szkole.

Liczne grono przyszłych uczniów przywitała dyrektor szkoły – p. Izabela Kałek i zaprosiła do zapoznania się z ofertą edukacyjną przygotowaną na nowy rok szkolny oraz ze skarbami, których szkoła ma bardzo wiele. Spotkanie inaugurujące uświetnił występ Szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca POLANIE, który do skarbów szkoły niewątpliwie należy.

Gimnazjaliści oraz ich rodzice mieli okazję zobaczyć wszystkie te elementy wyposażenia szkoły, które stanowią o jej niezwykłym charakterze. Każdy z zawodów zaprezentował miejsca, w których odbywa się kształcenie teoretyczne i praktyczne. Można było zatem obejrzeć gospodarstwo i maszyny, stajnię, ujeżdżalnie i hipodrom, skosztować specjałów z kuchni techników żywienia, uczestniczyć w zajęciach anatomii wraz z technikami weterynarii, a po pełnym emocji zwiedzaniu odpocząć w szkolnym ogrodzie dydaktycznym, w towarzystwie architektów krajobrazu.

Jednocześnie, obok możliwości zobaczenia sal dydaktycznych i miejsc służących praktycznej nauce zawodu, goście mieli także możliwość spotkania się z nauczycielami, uzyskania informacji na temat rekrutacji, poznania atmosfery szkoły. To także skarby, którymi szkoła może się pochwalić. Od lat bowiem jest liderem kształcenia w zawodzie nie tylko na terenie powiatu, ale i całej Wielkopolski.

W ramach DNI OTWARTYCH SKARBÓW duża grupa gimnazjalistów wzięła także udział w II etapie GRY O SKARB DEZYDEREGO, zabawie zaproponowanej przez szkołę wszystkim uczniom gimnazjów. Rozwiązując kolejne zadania, drużyny nie tylko dobrze się bawiły, ale także zwiększyły szansę na zdobycie głównej nagrody.

Atmosfera panująca w szkole, nauczyciele i uczniowie oraz piękna pogoda, wszystko to dało możliwość wszechstronnego poznania placówki tym wszystkim, którzy już od września pragną stać się częścią szkolnej społeczności.

  

Komentarze

Ania

2015-04-29 06:38

Fajnie bylo