Uczestniczymy

statystyka

A A A

„20 Sekund Od Złota”

W poniedziałek 24.11.2014 uczniowie (piłkarze) z naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego w Halowej Piłce Nożnej w Opalenicy. Uczniowie do reprezentacji szkolnej zostali wybrani przez Pana W. Jucha jako najlepsi zawodnicy podczas zawodów piłki nożnej, które odbyły się w naszej szkole. W turnieju w Opalenicy brały udział wszystkie Szkoły Ponadgimnazjalne z naszego powiatu. Trzy szkoły z Nowego Tomyśla, dwie szkoły ze Zbąszynia, jedna z Opalenicy i My. Trafiliśmy do grupy A, w której oprócz Nas znalazły się jeszcze trzy inne zespoły: ZSOiP (Kopernik) z Nowego Tomyśla, ZSZiL (Hołoga) z Nowego Tomyśla, ZS nr 2 ze Zbąszynia. Mecze rozgrywane były 1x12 min.

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z ZS nr 2 za Zbąszynia. Po ciężkiej walce i zakończonym meczu wynik na tablicy widniał 0:0. Kolejny przeciwnik to ZSZiL z Nowego Tomyśla. Mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało nam się strzelić bramki i kolejny mecz zakończył się wynikiem 0:0. Za nami były już dwa mecze a mieliśmy zdobyte tylko dwa pkt. Ciężkie zadanie czekało Nas przed ostatnim, trzecim meczem w grupie, gdyż tylko zwycięstwo dawało Nam pewny awans do finału. Ostatnim rywalem w grupie był ZSOiP z Nowego Tomyśla. Był to teoretycznie najtrudniejszy przeciwnik w naszej grupie – zeszłoroczny w-ce mistrz powiatu. Po bardzo ambitnej postawie naszych chłopaków i walki do końca pokonaliśmy naszych rywali 1:0 i awansowaliśmy do półfinału.

O pierwsze miejsce w naszej grupie zadecydowały rzuty karne, ponieważ ZSZiL miał tyle samo punktów co My. W rzutach karnych wygraliśmy 2:0 i to my wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca. W meczu półfinałowym zagraliśmy z ZS nr 2 (Staszic) z Nowego Tomyśla. Mecz był wyrównany ale to my przez pierwsze siedem minut dyktowaliśmy warunki i zdobyliśmy dwie bramki. Pod koniec spotkania w 11 minucie i 30 sekundzie straciliśmy bramkę na 2:1 ale mimo to wygraliśmy spotkanie i weszliśmy do finału. Mimo ogromnego zmęczenia Naszych chłopaków wyszliśmy na ten mecz bardzo zmotywowani i skoncentrowani. Przeciwnikiem naszym była szkoła z Opalenicy, która wygrała swój mecz półfinałowy 3:0 z ZSZiL z Nowego Tomyśla. Faworytem meczu finałowego była szkoła z Opalenicy, gdyż grała na swojej hali przy dopingu pełnych trybun swoich rówieśników ze szkoły. Taktykę na ten mecz, wiedząc że będzie on bardzo trudny, ustaliliśmy w szatni:
- wytrzymać 5 minut ataku przeciwnika,
- strzelić bramkę,
- dowieźć wynik do końca spotkania.

Pierwsze dwa elementy zostały zrealizowane w stu procentach. W pierwszych minutach meczu nie straciliśmy bramki, następnie wyprowadziliśmy 4-5 akcji, z których jedna zakończyła się zdobyciem bramki. Od szóstej minuty prowadziliśmy 1:0. Do 11 minuty i 40 sekundy meczu skutecznie odbieraliśmy ataki przeciwników, którym w grze w polu pomagał nawet bramkarz. Niestety po jednym, małym błędzie naszej obrony Opalenica zdobyła gola wyrównującego na 20 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1:1. O tym kto zostanie Mistrzem Powiatu Nowotomyskiego w Halowej Piłce Nożnej miały zadecydować rzuty karne. Po trzech rzutach karnych wynik dalej był remisowy 3:3. O d tego momentu każdy popełniony błąd oznaczał porażkę drużyny. Pierwsza strzelała Opalenica- gol. Z naszej drużyny do karnego podszedł Jakub Nowacki. Jego strzał został obroniony przez bramkarza i mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla Opalenicy i to oni zostali Mistrzami Powiatu. My zajęliśmy bardzo wysokie 2 miejsce z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Ze swojej strony bardzo chciałbym pogratulować i podziękować naszym chłopkom za zdrowie pozostawione na boisku i walkę do końca w każdym meczu. W szczególności na pochwałę zasługuje nasz bramkarz Tobiasz Sobiak, który w nie jednym meczu uratował nam „skórkę” i był zaporą nie do przejścia dla naszych przeciwników. Chłopaki jeszcze raz gratulację i nie zapomnijcie, że za rok gramy w tym samym składzie i idziemy na mistrza. Skład naszej drużyny: